r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

The Chaos Engine powróci w niemal niezmienionej formie

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Stare, kultowe gry odświeżane są na kilka sposobów. Zazwyczaj przygotowuje się ich wersje tak zwane HD, często upraszczając przy tym rozgrywkę z myślą o obecnej generacji odbiorców. Popularne jest również wydawanie pod niegdyś znanym tytułem zupełnie nowego, zaawansowanego technologicznie dzieła, czerpiącego z oryginału jedynie inspiracje. Dużo rzadziej ulepsza się jedynie nieco grę, żeby pozostać jak najbliżej jej dawnego ducha — z takim oto podejściem Abstraction Games chce przypomnieć nam popularną strzelankę The Chaos Engine z 1993 roku.

Producenci za podstawę wzięli sobie wersję tytułu na Amigę, by zbudowawszy odpowiedni emulator uczynić oprawę graficzną bardziej przejrzystą, umożliwić poruszanie się w 16 kierunkach (w miejsce domyślnych 8), dorzucić punkty kontrolne w trakcie misji oraz zapisywanie stanu gry pod koniec każdej z nich. Będzie niemniej możliwość powyłączania udogodnień i zabawy w wersję wierną pierwowzorowi. Do tego dochodzi tryb wieloosobowy z opcją rozgrywki przez Internet. The Chaos Engine pojawi się na PC także w wersji OS X oraz Linux. Możliwe, że kiedyś trafi na konsole. Nad projektem czuwa Mike Montgomery, założyciel The Bitmap Brothers, które zrobiło grę.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.