reklama

The Chaos Engine powróci w niemal niezmienionej formie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Stare, kultowe gry odświeżane są na kilka sposobów. Zazwyczaj przygotowuje się ich wersje tak zwane HD, często upraszczając przy tym rozgrywkę z myślą o obecnej generacji odbiorców. Popularne jest również wydawanie pod niegdyś znanym tytułem zupełnie nowego, zaawansowanego technologicznie dzieła, czerpiącego z oryginału jedynie inspiracje. Dużo rzadziej ulepsza się jedynie nieco grę, żeby pozostać jak najbliżej jej dawnego ducha — z takim oto podejściem Abstraction Games chce przypomnieć nam popularną strzelankę The Chaos Engine z 1993 roku.

Producenci za podstawę wzięli sobie wersję tytułu na Amigę, by zbudowawszy odpowiedni emulator uczynić oprawę graficzną bardziej przejrzystą, umożliwić poruszanie się w 16 kierunkach (w miejsce domyślnych 8), dorzucić punkty kontrolne w trakcie misji oraz zapisywanie stanu gry pod koniec każdej z nich. Będzie niemniej możliwość powyłączania udogodnień i zabawy w wersję wierną pierwowzorowi. Do tego dochodzi tryb wieloosobowy z opcją rozgrywki przez Internet. The Chaos Engine pojawi się na PC także w wersji OS X oraz Linux. Możliwe, że kiedyś trafi na konsole. Nad projektem czuwa Mike Montgomery, założyciel The Bitmap Brothers, które zrobiło grę.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało