The Witcher Battle Arena, czyli Wiedźmin jako przenośne MOBA

The Witcher Battle Arena, czyli Wiedźmin jako przenośne MOBA

The Witcher Battle Arena, czyli Wiedźmin jako przenośne MOBA
02.07.2014 09:43

Tak jak Techland z Deep Silver próbują rozciągnąć markę Dead Island na różne gatunki, także CD Projekt RED pracuje nad kilkoma już grami Wiedźmin, pragnąc przyciągnąć do serii również użytkowników urządzeń przenośnych. Z jednej strony studio szykuje nam Grę Przygodową (będzie dostępna też w zwyczajnej planszowej formie), a z drugiej we współpracy z Fuero Games zapowiada The Witcher Battle Arena, czyli przenośne MOBA.

The Witcher Battle Arena || Teaser Trailer

Twórcy chcą, by z czasem darmowy projekt zyskał na sprzętach z iOS, Androidem oraz Windows Phone popularność taką, jaką League of Legends cieszy się na PC. W sumie przy produkcji tytułu biorą udział również osoby znające dzieło Riot Games niejako od podszewki. Z obecną mocą obliczeniową najnowszych urządzeń przenośnych, CDP RED wierzy, że w końcu starcia drużyn złożonych z charakterystycznych postaci, mierzących się na wielu przepięknych arenach, mają sens, tak graficzny, jak też grywalnościowy.

Ujawniono na razie 8 bohaterów i co ciekawe, nie ma wśród nich Geralta, Triss, Yennefer ani Ciri. Jest za to uzbrojona w łuk królowa driad Eithne, czarodziejka Filippa Eilhart, kamienny golem, przywódca Wiewiórek Iorveth, postawny wiedźmin Letho, tajemniczy mag Operator, krasnolud Zoltan i waleczna Saskia, czyli gad w ludzkiej skórze. Każda z postaci dysponuje oczywiście innym zestawem umiejętności i wyposażenia, które z czasem będziemy usprawniać. Nie trzeba będzie przy tym też wydać ani złotówki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

CD Projekt RED zapewnia, że studio też męczą projekty teoretycznie Free-2-Play, ale wymagające wkładu finansowego gracza, aby mógł on sensownie się pobawić. W Battle Arena wszystko będzie do zdobycia ciężką pracą. To, jak silni są herosi, walczący (3 na 3) o kontrolę nad specjalnymi punktami na mapach, zależeć ma głównie od czasu, jaki fan świata Wiedźmina poświęci na rozgrywkę na ulubionym tablecie, choć naturalnie opcja kupowania pewnych rzeczy za prawdziwe pieniądze się pojawi. Twórcy niemniej starają się uczciwie podejść do tej kwestii. Witcher MOBA zadebiutuje pod koniec roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)