The Lost Vikings

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

The Lost Vikings to hit sprzed lat, który udanie łączy platformówkę z grą logiczną. Od dawna fani postaci trzech sympatycznych wikingów tu występujących domagają się kontynuacji, ale ostatecznie dostali od firmy Blizzard za darmo do pobrania oryginał. Tytuł wciąż cieszy kolorową oprawą graficzną, muzyczną, jak również rzecz jasna zagadkami sytuacyjnymi, a rozgrywka nie zestarzała się po takim czasie ani trochę.

Gracz kieruje poczynaniami trójki przyjaciół, Erika, Baleoga oraz Olafa, których porwali kosmici. Cel zabawy jest oczywisty. Należy uciec, pokonując wiele kolorowych etapów. Aby dotrzeć do końca danego poziomu trzeba jednak nieźle pogłówkować, bo należy wykorzystać umiejętności specjalne poszczególnych bohaterów. Wyłącznie poprzez odpowiednie rozstawienie postaci możliwe będzie przejście dalej, czyli ku wolności.

Zwinny Eryk potrafi biegać, skakać i eliminować niektóre trudności atakiem z główki po rozbiegu. Baleog to z kolei wojownik, wyposażony w miecz oraz łuk, który może zostać wykorzystany nie tylko do likwidowania wrogów. Puszysty Olaf zaś, jako najsilniejszy, dzierży wielką tarczę. Blokuje ataki nieprzyjaciół, robi za podest, kiedy uniesie ją nad głowę, a do tego w ten sposób szybuje też ponad przepaściami. Między postaciami przełączamy się dowolnie. Zbierają one po drodze także przydatne przedmioty, typu klucze, pomocne przy ucieczce. Gra stosuje system haseł w roli dostępu do poziomów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!