The Stanley Parable Demo

Strona główna Windows Gry Symulatory
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

The Stanley Parable Demo to demonstracyjna wersja gry eksploracyjnej The Stanley Parable, wydanej w 2013 roku.

The Stanley Parable to prowadzona z perspektywy pierwszej osoby gra eksploracyjna, w której gracz wciela się w tytułowego Stanleya, ale też nie wciela się w niego. Podążając za fabułą jednocześnie nie podążamy za nią, ale eksplorujemy własne problemy. Dokonując wyboru zorientujemy się, że tak naprawdę niczego nie wybieramy. Gra pełna jest sprzeczności i paradoksów, a przy tym mocno nagina zasady budowania gier wideo.

Powolna eksploracja świata gry pozwoli nam odnaleźć w niej nieco sensu. Od wyborów, jakich dokonamy w grze, zależy które zakończenie rozegramy. Według krytyków więcej w niej refleksji nad własną egzystencją, niż rozrywki, aczkolwiek miłośnicy czarnego humoru znajdą w niej mnóstwo wspaniałych sytuacji i będą śmiać się przez łzy.

The Stanley Parable powstała na podstawie moda do silnika Source o tej samej nazwie, wydanego w 2011 roku. Na pochwałę zasługuje nie tylko jej czarny humor i zabawa w psychoanalizę, ale też doskonała narracja, nagrana przez Kevana Brightinga

Demo nie jest fragmentem gry. Zamiast tego twórcy pokazują nam, czego możemy spodziewać się w pełnej rozgrywce, pokazując „zaplecze”.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!