Trend Micro Rescue Disk

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Trend Micro Rescue Disk to bezpłatny dysk ratunkowy z oprogramowaniem antywirusowym umożliwiający walkę ze szkodnikami, których infekcja jest tak rozległa, że uniemożliwia uruchomienie systemu operacyjnego i pracę standardowych narzędzi zabezpieczających.

Opisywane oprogramowanie umożliwia stworzenie rozruchowego nośnika danych, który następnie posłuży nam do usunięcia z komputera szkodliwych komponentów. Obsługiwane są płyty CD/DVD, dyski USB oraz zewnętrzne magazyny danych - o ile dysponują powierzchnią na dane min. 128 MB. Warto zaznaczyć, że na wspomnianym nośniku nie mogą się znajdować żadne istotne dane, gdyż podczas pracy kreatora zostanie on sformatowany.

Działanie i sposób obsługi Trend Micro Rescue Disk nie odbiegają w żaden sposób od konkurencyjnych rozwiązań tego typu. Po utworzeniu startowego nośnika należy przy jego użyciu uruchomić komputer (pamiętajmy o kolejności bootowania nośników). Daje on dostęp do narzędzi, z pomocą których uporać się można ze szkodnikami uniemożliwiającymi normalną pracę systemu Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Astor44   3 #1 15.02.2018 19:49

Łatwy w uruchomieniu na tzw. bootowalnym pendrajwie, prosty w obsłudze. Wart użycia jako pierwsze narzędzie, pierwsza szybka linia w walce z infekcją uniemożliwiającą uruchomienie komputera.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.02.2018 20:25