Trend Micro Rescue Disk Trend Micro Rescue Disk

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Trend Micro Rescue Disk to bezpłatny dysk ratunkowy z oprogramowaniem antywirusowym umożliwiający walkę ze szkodnikami, których infekcja jest tak rozległa, że uniemożliwia uruchomienie systemu operacyjnego i pracę standardowych narzędzi zabezpieczających.

Opisywane oprogramowanie umożliwia stworzenie rozruchowego nośnika danych, który następnie posłuży nam do usunięcia z komputera szkodliwych komponentów. Obsługiwane są płyty CD/DVD, dyski USB oraz zewnętrzne magazyny danych - o ile dysponują powierzchnią na dane min. 128 MB. Warto zaznaczyć, że na wspomnianym nośniku nie mogą się znajdować żadne istotne dane, gdyż podczas pracy kreatora zostanie on sformatowany.

Działanie i sposób obsługi Trend Micro Rescue Disk nie odbiegają w żaden sposób od konkurencyjnych rozwiązań tego typu. Po utworzeniu startowego nośnika należy przy jego użyciu uruchomić komputer (pamiętajmy o kolejności bootowania nośników). Daje on dostęp do narzędzi, z pomocą których uporać się można ze szkodnikami uniemożliwiającymi normalną pracę systemu Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!