Pandora Recovery 2 – nowy interfejs, a pod nim algorytmy Disk Drill

Pandora Recovery 2 – nowy interfejs, a pod nim algorytmy Disk Drill

10.07.2017 16:45, aktual.: 10.07.2017 17:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program Pandora Recovery, dobrze radzący sobie z odzyskiwaniem danych, wrócił pod nowym szyldem. Wydana niedawno pandora Recovery 2 zajęła miejsce darmowej wersji programu Disk Drill. Bez opłat można odzyskać nią do 1 GB danych.

Pandora Recobery 2 odziedziczyła po pierwowzorze wygodny interfejs i funkcjonalność, ale zyskała nowoczesne algorytmy odzyskiwania danych, rozwijane przez autorów Disk Drilla. Program odznacza się szybkim odnajdowaniem śladów po usuniętych plikach (można wybrać poszukiwane formaty w ustawieniach programu) i partycjach, także na dyskach zewnętrznych. Lista obsługiwanych systemów plików obejmuje większość popularnych, a więc różne warianty NTFS, FAT, ExtFAT i Ext4.

Obraz

Co ważne, znalezione pliki są prezentowane w przyjazny sposób i nie trzeba poszukiwać utraconych zdjęć między tysiącami skasowanych plików tymczasowych z różnych programów. Pliki mozna przeglądać w drzewie katalogów, według rozmiaru, daty modyfikacji lub typu. Jeśli zachowała się tablica alokacji, możliwe jest także odzyskanie nazw tych plików, co otwiera drogę do wyszukiwania według nazwy. Dla pewności można podejrzeć pliki w postaci heksadecymalnej lub w przeglądarce multimediów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wraz z wydaniem nowej wersji, Pandora Recovery 2 zyskał także możliwość odzyskiwania plików skompresowanych i ukrytych. Ciekawym dodatkiem jest Recovery Vault – działający w tle rejestr plików, który zapisuje informacje o usuwanych danych. Dzięki niemu nawet darmowa wersja programu jest w stanie odzyskać nieograniczoną liczbę plików, o ile zajmowane przez nie sektory nie zostały ponownie nadpisane.

Płatna wersja programu ma jeszcze większe możliwości znajdowania i odzyskiwania danych. Zaimplementowany w nim autorski „Deep Scan” precyzyjnie rozpoznaje sygnatury ponad 300 formatów plików. Pozwala on tez pracować z bogatszą kolekcją systemów plików, niż wersja darmowa.

Pandora Recovery 2 znajdziecie w naszej bazie programów dla Windowsa. Użytkownikom macOS-a polecamy zaś Disk Drill.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)