r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Trzecia beta Google Groups po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

W październiku informowaliśmy o nowej testowej wersji usługi Google Groups służącej do korzystania z grup dyskusyjnych poprzez przeglądarkę WWW. Od teraz beta dostępna jest także w polskiej wersji językowej.

Nowa beta posiada bardzo wygodny interfejs, duże możliwości dostosowania działania do swoich potrzeb i integrację z pocztą Gmail. Właściciele grup mogą już nie tylko moderować wiadomość powitalną dla nowych członków, ale również wgrać logo grupy, określić format i kolor czcionki, wybrać ulubiony temat graficzny. Nowa wersja Google Groups dostępna jest na stronach Google.

Tymczasem, na konferencji Web 2.0 Summit, prezes Google Eric Schmidt wypowiedział się w temacie pojawiających się ostatnio pogłosek na temat tworzenia Google Office - zestawu narzędzi biurowych dostępnych poprzez przeglądarkę. Według niego, usługa Docs and Spreadsheets nie ma konkurować z pakietem Office Microsoftu, ma być jedynie "alternatywnym sposobem przechowywania informacji".

Google konsekwentnie dąży do spopularyzowania modelu pracy, w którym użytkownik wszystkie swoje dane trzyma w Sieci. Użyte zostało tu porównanie do pieniędzy, które lepiej trzymać w banku niż w kieszeni. Czekamy więc na kolejne sieciowe aplikacje od Google, być może będzie to oczekiwany od dawna Google Drive, który ma uprościć przechowywanie plików na serwerach Google?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.