Twilight

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Twilight to aplikacja zbliżona działaniem do popularnego programu f.lux. Zarządza ona jasnością oraz temperaturą obrazu w zależności od pory dnia.

Osoby pracujące przy komputerze czy też korzystające z telefonów i tabletów w nocy często mają problemy z zaśnięciem. Powodem tego jest oszukiwanie organizmu intensywnym światłem monitora o określonej temperaturze. Twilight po ustaleniu położenia użytkownika i określeniu typu zewnętrznego światła jest w stanie automatycznie przyciemnić i ocieplić lub ochłodzić obraz który widzimy na ekranie.

Całość w dużej mierze odbywa się automatycznie, choć z poziomu aplikacji możemy także ręcznie konfigurować temperaturę barwy, jej intensywność czy też przyciemnienie ekranu. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia profili. Domyślnie znajdziemy tu jeden poświęcony czytaniu e-booków.

Jeżeli zajedzie taka potrzeba działanie Twilight możemy na chwilę zawiesić, bądź też wyłączyć. Aplikacja dostępna jest za darmo. Powinna się sprawdzić niezależnie od zastosowanego w urządzeniu ekranu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

App Store wpuścił odpowiednik f.luxa… kosztujący 3 euro

15
08.03.2016  •  Anna Rymsza

A sklepie z aplikacjami dla systemu iOS znów zaszła zmiana. Przez proces kontroli aplikacji przeszedł FlexBright – aplikacja bardzo podobna do dobrze znanego f.luxa, automatycznie dostosowująca jasność ekranu i temperaturę barw na podstawie pory dnia, a przez to filtrującego nadmiar niebieskiego światła z ekranów. W polityce przyjmowania aplikacji musiała zajść poważna zmiana. Autorzy f.luxa przynajmniej 5 lat starali się o to, by ich aplikacja była dostępna dla użytkowników urządzeń mobilnych z jabłkiem, jednak nie została przyjęta do oficjalnego sklepu. W listopadzie deweloperzy…

Tryb nocnego czytania w aplikacji Książki Google Play

13
17.12.2015  •  Łukasz Maślanka

W aplikacji Książki Google Play na Androida i iOS pojawiła się nowa funkcja, którą docenią zwłaszcza miłośnicy nocnego czytania e-booków. Program będzie automatycznie zmieniał jasność ekranu oraz natężenie kolorów, dopasowując je do pory dnia. Aby włączyć nową opcję w programie Książki Google Play, należy wejść w ustawienia czcionki czytanej książki i włączyć suwakiem tryb „Podświetlenie nocne”. Po jej uruchomieniu aplikacja, bazując na lokalnym czasie, będzie sama regulowała jasność ekranu oraz natężenie barw wyświetlanych kolorów. Z każdą godziną treści wyświetlane w programie Książki…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy