UPC Polska wprowadza seniorów w świat Internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

UPC Polska, dostawca Internetu, telewizji kablowej i usług telefonicznych, organizuje w 8 miastach w Polsce bezpłatne kursy podstaw Internetu dla seniorów. W czasie trzytygodniowego kursu uczestnicy zajęć nauczą się m.in. wyszukiwania informacji na stronach WWW, wysyłania maili, porozumiewania się za pomocą komunikatorów. Zapoznają się z takimi pojęciami, jak: czat, forum, grupa dyskusyjna, multimedia.

W Warszawie pierwsze zajęcia rozpoczynają się 20 marca. Kurs organizowany jest w ramach Tęczowej Akademii - programu prospołecznego UPC. Bezpłatne kursy skierowane do seniorów odbędą się w ośmiu miastach w Polsce (Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu) w marcu br.

Organizując kursy UPC kładzie nacisk na fakt, że Internet łączy pokolenia - jest doskonałym narzędziem do międzypokoleniowej komunikacji. Dlatego też firma zaprasza seniorów, by na pierwsze zajęcia zabrali ze sobą dzieci - wnuka, siostrzeńca, dziecko czy też przyjaciela.

W Warszawie spotkania będą odbywać się w Pracowniach Internetowych UPC. Zapisy prowadzą pracownie - w Klubie "Przy Lasku" SM Przy Metrze, osobiście lub pod nr tel. 0 22 648 70 31 (10 miejsc) oraz w Ośrodku Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów, w godz. 12.00-16.00, osobiście lub pod nr tel. 0 22 673 60 63 (20 miejsc). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pod okiem nauczyciela kursanci mają nabierać wprawy w posługiwaniu się sprzętem komputerowym oraz poruszaniu się po internetowej sieci. Po każdych zajęciach nauczyciel rozda specjalnie dla nich zredagowane skrypty, by łatwiej im było zapamiętać i przyswoić nowy materiał. Ponadto, specjalnie z myślą o seniorach, UPC zorganizowała dodatkowe nauczycielskie dyżury. Uczestnicy kursu jeszcze przez miesiąc po zakończeniu zajęć będą mogli skorzystać w wyznaczonych godzinach z dodatkowych porad w zakresie pracy z komputerem.

Patronat nad akcją objął ruch Forum 50+ Seniorzy XXI wieku! Forum jest płaszczyzną współdziałania 17 organizacji pozarządowych z ośmiu miast. Jego celem jest wzmocnienie głosu osób starszych w polskim społeczeństwie i przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.

© dobreprogramy
s