50 USD za dożywotni, anonimowy Internet?

Strona główna Aktualności

O autorze

VPN4Life to nowy serwis, który za jednorazową opłatą 50 USD oferuje użytkownikom bramkę VPN pozwalającą całkowicie anonimowo korzystać z Internetu - dożywotnio. Dodatkowo, z okazji premiery usługi pierwszych stu klientów skorzystać może z tej wyjątkowej oferty po obniżonej cenie 29 USD.

Dlaczego o tym piszemy? Bo o serwisie robi się głośno, na szczęście w kontekście zwrócenia uwagi na to, że jest on prawdopodobnie typową piramidą finansową mającą na celu wyłudzenie pieniędzy od naiwnych użytkowników.

Krótkie śledztwo przeprowadzone przez TorrentFreak przekonuje, że prywatna bramka VPN o nieograniczonej przepustowości kosztować powinna przynajmniej 20 USD miesięcznie - jak twierdzą operatorzy, przynajmniej tyle potrzeba by każdemu użytkownikowi takiej usługi zapewnić odpowiednią ilość dedykowanego pasma.

Jak więc VPN4Live planuje wywiązać się ze swojej oferty pobierając za nią jednorazową opłatę 50 USD? Bez względu na to, jak wielu użytkowników zdecyduje się skorzystać z usług tej firmy, pieniądze od nich pozyskane pozwolą na funkcjonowanie serwisu przez góra kilka miesięcy. O ile więc VPN4Life nie ma jakiegoś głębiej ukrytego modelu biznesowego, który póki co pozostaje zagadką - radzimy bardzo ostrożnie przemyśleć korzystanie z tej oferty. Może być ona faktycznie atrakcyjna dla pierwszych użytkowników, szybko jednak powinno znów być o niej głośno, jednak w zdecydowanie bardziej negatywnym kontekście.

© dobreprogramy