r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu 10.10 Alpha 3 już dostępny

Strona główna Aktualności

Canonical udostępnił testerom kolejną wersję rozwojową Ubuntu 10.10.

Ubuntu 10.10 Alpha 3 posiada odświeżone Centrum Oprogramowania - znajdziemy w nim udoskonaloną zakładkę History zawierającą zapis wszystkich zmian, jakie użytkownik wprowadził w zainstalowanych aplikacjach. Nowe Ubuntu zostało także wyposażone w aplet audio integrujący odtwarzacz muzyczny z powłoką systemu. Wersja dla netbooków posiada nowy interfejs Unity - zmianie uległą także baza programów standardowo dostępnych w tej edycji. System posiada zaktualizowane pakiety, dzięki którym zastosowane oprogramowanie jest dostępne od razu w najnowszych wersjach. Ubuntu 10.10 Alpha 3 bazuje na nowym jądrze 2.6.35, które może pochwalić się obsługą dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa. Zaktualizowano także środowisko graficzne GNOME do wersji 2.31 oraz wprowadzono do instalatora systemu obsługę systemu plików btrfs. W Ubuntu Netbook Edition domyślnym odtwarzaczem audio został Banshee.

Ubuntu 10.10 Alpha 3 można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu. Przypominamy, że jest to wczesna wersja rozwojowa i nie nadaje się do codziennej pracy. Wydanie finalnej wersji Ubuntu 10.10 planowane jest na 10 października 2010 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.