reklama

Ubuntu 11.10 alpha 3 z nowymi rozwiązaniami w Unity

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Canonical udostępniła Ubuntu 11.10 alpha 3, kolejną testową wersję systemu, którego stabilne wydanie powinno ukazać się w październiku.

Co nowego znalazło się w rozwojowej wersji Ubuntu 11.10? Canonical wprowadził nowe, eksperymentalne rozwiązania między innymi w środowisku graficznym Unity. Pojawiły się między innymi animacje podczas obsługi Kosza czy dodatkowe podświetlenia. Wprowadzono również nowy wygląd funkcji uruchamianej skrótem Alt+Tab - możemy obejrzeć jej działanie na krótkim klipie zamieszczonym na YouTube. Poza tym pojawił się nowy Gwibber, czyli klient umożliwiający multiblogowanie w systemie Linux.

Zgodnie z zapowiedziami zniknął wskaźnik MeMenu z górnego panelu. Jego miejsce zajmie nowe rozwiązanie - IM Status. W Ubuntu 11.10 alpha 3 poprawiono poza tym obsługę zainstalowanych dysków. Teraz możemy ustalić, kiedy dyski mają być ukrywane w Unity Launcher. Wprowadzono możliwość dopasowania przeźroczystości w Unity Launcher, a także odświeżono animację Aero-snap. Dodatkowe informacje na temat wydania alpha 3 dostępne są na stronach Ubuntu Wiki.

Ubuntu 11.10 alpha 3 można pobrać z naszego portalu. Testowa dystrybucja dostępna jest w dziale SYSTEMY -> Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić