Ustawka - karcianka z klimatem Ustawka - karcianka z klimatem

Strona główna Android Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
lub zeskanuj:

Ustawka - karcianka z klimatem to rodzima produkcja osadzona w scenerii blokowisk przedstawiająca walki kiboli i innych chuliganów. Choć mechanizm rozgrywki nie wykracza zbyt mocno poza znane z gatunku standardy, to dzięki specyficznemu klimatowi oraz dużej dawce humoru Ustawka wyróżnia się na ich tle.

W zasady gry wprowadza nas obszerny i dobrze przygotowany poradnik. Możemy go pominąć, aby później w dowolnym momencie wrócić. Przygodę z Ustawką powinniśmy zacząć od złożenia własnej talii. Na początku ilość kart jest mocno ograniczona, a nowe odblokowujemy wraz z awansem na wyższe poziomy. Konstruowanie zbioru nie odbiega od znanych z innych tego typu gier rozwiązań. O tym, ile kart może się w nim znaleźć oraz innych, ważnych dla rozgrywki aspektach dowiemy się ze wspomnianego już poradnika.

Ciekawie prezentuje się również system walki. Otrzymujemy w nim dwie strefy, po dwa poziomy każda. W przypisanych sobie obszarach gracze umieszczają karty. Naszym celem jest pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia, tutaj określonych jako morale. W tym celu musimy zwalczać jego jednostki, bądź też przenosić nasze do jego strefy. Za każdą jednostkę w pierwszym rzędzie traci on jeden punkt, w drugim zaś dwa punkty. Po zejściu do zera - wygrywamy.

Ustawka bardzo ciekawie łączy znane rozwiązania z klimatem ulicznych walk. Pełno w niej humoru i specyficznych rozwiązań. Za zaletę należy uznać brak systemu mikropłatności do zakupu kart oraz to, że gra dostępna jest za darmo. Dzięki sporej ilości graczy bez problemu trafimy na rywala z porównywalnym do naszego poziomem umiejętności.

.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Mnogość kart, poziom trudności, grafika
brak trybu dla pojedynczego gracza, brak możliwości rozwijania kart
ocena użytkownika
20.06.2015 12:18 • Recenzja do wersji 0.9.8

Mój faworyt - kanciarka z ustawką z tle. Jak bitwa czy walka, to po Polsku i z rozmachem, najlepiej stadionowym. Grasz w HeartStone lub w Magic the Gathering ? Zainteresuj się Tym.

W grze mamy do wyboru trzy stopnie trudności rozgrywanych walk. W każdej talii wybieramy dostępne karty które przydadzą nam się w meczach. Przed naszą pierwszą walką korzystamy z samouczka w którym podwórkowy koks uczy nas zasad i możliwości gry. Zwraca się do nas bezpośrednio, więc każdy nieuk załapie. Podczas rozgrywania pojedynków możemy używać kart-wzmacniaczy które powodują przyrost statystyk naszych postaci lub przywołując na pole nowe postacie posiadające unikalne umiejętności. Mecz kończy się gdy my lub przeciwnik stracimy daną ilość punktów lub gdy słabszy spasuje.

Tytuł jest bardzo przyjemny w odbiorze a to za sprawą minimalistycznej grafiki, przejrzystości oraz tego czegoś :) Podczas rozgrywki możemy używać megafonu do komunikacji między graczami by poinformować jaki jest słaby lub pogratulować mu udanego ataku. Gra jest darmowa i wymaga połączenia z internetem, gdyż walczymy w żywymi przeciwnikami.