V Potyczki Algorytmiczne

Strona główna Aktualności

O autorze

Już po raz piąty można zmierzyć się w Potyczkach Algorytmicznych, konkursie organizowanym wspólnie przez firmę ADB Polska oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W zmaganiach wziąć mogą udział wszyscy chętni, studenci, pracownicy firm, pasjonaci. W tym roku rywalizacja wykroczy poza granice Polski. Informatycy z Ukrainy będą rywalizować na takich samych zasadach jak Polacy. Życzymy im powodzenia.

Potyczki Algorytmiczne, to konkurs informatyczny mający na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych programistów w Polsce. Celem konkursu jest propagowanie algorytmiki i programowania, umożliwienie wszystkim informatykom sprawdzenie swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu dobrej jakości programów - wyjaśnia prof. Diks - współtwórca i organizator konkursu.

By wziąć udział w Potyczkach Algorytmicznych należy skorzystać z formularza rejestracyjnego. Zawody dzielą się na tury - sześć pierwszych będzie przeprowadzonych zdalnie poprzez witrynę od 21 do 27 kwietnia, ostatnia finałowa odbędzie się 16 maja w Zielonej Górze. Koszty podróży na terytorium RP na zawody finałowe i uczestnictwa w finale pokrywają organizatorzy.

© dobreprogramy