VMware Fusion 10.1.1 Build 7520154

Strona główna Mac Narzędzia Wirtualizacja
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WMware Fusion to program pozwalający uruchomić na Maku inne systemu operacyjne. Oprogramowanie zostało przygotowane z myślą o posiadaczach Maków, którzy potrzebują programów z systemu Windows, ale w na maszynach wirtualnych można uruchamiać także inne systemy – kolejne kopie OS X, różne dystrybucje Linuksa, BSD, Solaris i wiele innych, o ile zostały przeznaczone dla architektury x86.

VMWare Fusion został przygotowany do pracy z nowszymi wersjami Windowsa, w tym z Winodwsem 10. Oprogramowanie pozwala łatwo przenieść dane z innego komputera, uruchamiać programy z Windowsa nie tylko na pełnym ekranie i w oknie, ale także w osobnych oknach, zupełnie jakby były częścią systemu OS X. VMWare Fusion pozwala także korzystać z menu z aplikacjami i podłączać do maszyny wirtualnej na życzenie peryferia Maka (zewnętrzne dyski, kamerkę, myszkę i tak dalej). Poza możliwością prezentacji programów z Windowsa jako osobnych okien systemu OS X można z Windowsem współdzielić pliki, schowek oraz przeciągać i upuszczać pliki z systemu OS X na pulpit goszczącego na nim Windowsa. Aby wszystko działało prawidłowo, na systemie-gościu należy zainstalować VMWare Tools, wybierając odpowiednią opcję z menu programu.

Maszyny wirtualne mogą korzystać z wydzielonych im zasobów (pamięć, rdzenie procesora, powierzchnia dysku), a także przyspieszenia sprzętowego (OpenGL i DirectX 11), dzięki czemu można pograć w wiele lżejszych gier i korzystać z bardziej wymagających programów bez większych problemów. Jako gościa można zainstalować system OS X z partycji ratunkowej Maka, można także sięgnąć po system Windows zainstalowany na Maku z użyciem BootCampa.

Wersja testowa programu działa przez 30 dni. Gotowe obrazy maszyn wirtualnych przygotowanych do uruchamiania z VMWare Fusion można kupić na stronie VMware Virtual Appliance Marketplace.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VMware Fusion i Workstation z szybszą grafiką, gotowe na Windowsa 10

19
25.08.2015  •  Anna Rymsza

Programy do wirtualizacji firmy VMware zyskały pełną obsługę najnowszego systemu Microsoftu oraz znacznie szersze możliwości w zakresie grafiki 3D. Poprawę działania związanych z tym mechanizmów oraz obsługę DirectX 10 i OpenGL 3.3 zobaczymy zarówno w VMware Workstation Pro i Workstation Player 12 dla Windowsa i Linuksa, jak i VMware Fusion 8 dla OS X. VMWare Workstation Pro 12 VMware Workstation 12, dostępny dla systemów Windows i Linux, został przygotowany do uruchamiania Windowsa 10 zarówno jako systemu-gościa, jak i do działania na „dziesiątce” jako gospodarzu. Oprogramowanie pozwala…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy