r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VSDC Free Video Editor 5.8.6.806

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VSDC Free Video Editor to bezpłatny i godny uwagi edytor do nieliniowej obróbki materiałów wideo. Program pozwala na tworzenie filmów o dowolnej złożoności i wykorzystanie w nich ciekawych efektów wizualnych oraz dźwiękowych.

Galeria programu

Aplikacja pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów godnie konkurować może z wieloma konkurencyjnymi rozwiązaniami tego typu. Jej zastosowań jest wiele, z powodzeniem wykorzystywana ona może być do amatorskiego montażu filmików z wakacji czy ważnych uroczystości rodzinnych, tworzenia pokazu slajdów, authoringu czy nawet konwertowania klipów pomiędzy wieloma popularnymi formatami. Co istotne, narzędzie posiada sporą funkcjonalność, jednocześnie pozostając bardzo proste w obsłudze.

Podczas pracy nad projektem do dyspozycji użytkownika pozostają opcje do importowania dowolnej ilości plików wideo i zdjęć. Bez przeszkód wykorzystywane one mogą być w obrębie tego samego projektu, przeplatane przy użyciu dostępnych w programie efektów wizualnych. Z racji tego, że VSDC Free Video Editor jest nielinowym edytorem wszystkie użyte podczas pracy obiekty nie muszą być układane w liniowych sekwencjach - poszczególne komponenty mogą być dowolnych rozmiarów, a ich ulokowanie na osi czasu zależy jedynie od inwencji twórczej użytkownika.

VSDC Free Video Editor pozwala gotowe projekty zapisać do formatów, które odtworzone będą mogły być na dowolnym komputerze, stacjonarnym odtwarzaczu DVD, konsoli do gier, smartfonie, tablecie czy przenośnym odtwarzaczu multimedialnym. Wśród obsługiwanych formatów wyjściowych znajdziemy takie kompatybilne z takimi urządzeniami jak iPod/iPhone/iPad, PSP, Sony PlayStation, Xbox, Zune, Archos, iRiver, Creative Zen, Blackberry i wieloma innymi. Zaletą narzędzia są predefiniowane ustawienia, pozwalające niedoświadczonemu użytkownikowi na wygodne przygotowanie materiału wideo, możliwego do odtworzenia na posiadanym przez niego urządzeniu. Nie zabrakło również funkcji rippowania z filmów ścieżki dźwiękowej i obrazu, a także wypalania projektów na płyty.

Wspierane formaty wejściowe:

  1. wideo: AVI, QuickTime (MP4/M4V, 3GP/2G2, MOV, QT), HDVideo/AVCHD (MTS, M2TS, TS, MOD, TOD), WindowsMedia (WMV, ASF, DVR-MS), DVD/VOB, VCD/SVCD, MPEG/MPG/DAT, Matroska Video (MKV), Real Media Video (RM, RMVB), Flash Video (SWF, FLV), DV, AMV, MTV, NUT, H.264/MPEG-4, DivX, XviD, MJPEG
  2. audio: MP3/ MP2, WMA, M4A, AAC, FLAC, OGG, RA, RAM, VOC, WAV, AC3, AIFF, MPA, AU, APE, CUE, CDA
  3. grafika: BMP, JPEG/JPG, PNG, PSD, GIF, ICO, CUR

Wspierane formaty wyjściowe:

  1. wideo: AVI, DVD, VCD/SVCD, MPEG, MP4, M4V, MOV, 3GP/3G2, WMV, MKV, RM/RMVB, FLV, SWF, AMV, MTV
  2. audio: MP3, M4A, AAC, OGG, AMR, WAV
  3. grafika: BMP, JPEG, PNG, GIF
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VSDC Video Editor Pro za darmo jeszcze przez 2 dni. Odblokuj zaawansowane maskowanie i greenscreen

16
OPROGRAMOWANIE 27.01.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Jeśli korzystacie z darmowego VSDC Free Video Editora albo szukacie wygodnego programu do montażu filmów, to Wasz szczęśliwy dzień. Jeszcze dziś i jutro można za darmo zgarnąć kod odblokowujący zaawansowane funkcje w programie. VSDC Free Video Editor jest programem przyjaznym, nadaje się do nauki i amatorskiego montażu na domowe potrzeby, łącznie z tworzeniem pokazów slajdów i animacji. Wraz z programem instalowane są narzędzia do przechwytywania obrazu z pulpitu oraz z podłączonej do komputera kamerki. Wersja Pro, którą można zdobyć, zawiera ponadto kilka zaawansowanych funkcji,…

Recenzje użytkowników

darmowy
nieintuicyjny interfejs
ocena użytkownika

Generalnie program spoko. Zmontowałem przy jego pomocy kilka filmów i nie zamierzam go zmieniać. Na początku miałem problemem z rozgryzieniem co do czego służy, ale na YT znalazłem kilka ciekawych poradników dzięki którym wszystko stało się jasne. Polecam każdemu kto zaczyna przygodę z montażem i obróbką materiałów filmowych.

26.10.2016 20:07 | Recenzja do wersji 5.5.0.601
Dużo funkcji, które dostępne w płatnych programach, możlwość konwertowania na wiele formatów i urządzenia
Podgląd czasem ma desynchronizację z dźwiękiem, dla niektórych brak języka polskiego
ocena użytkownika

Ostatnio musiałem zmontować na szybko film, a Windows Movie Maker teraz jest trochę wstydem. Z odsieczą przyszedł VSDC Free Video Editor. Jest dużo funkcji, które są znane z np. Sony Vegas oraz można gotowy projekt poddać konwersji na każdy format i urządzenie. Niestety wadą jest interfejs, który jest nieintuicyjny oraz problem z podglądem, który ma desynchronizację. Na słabszym komputerze nie odczułem dyskomfortu przy montażu filmu

21.02.2016 18:21 | Recenzja do wersji 3.3.5.412
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
$nake   8 #52 02.01.2018 18:06

@Anonim (niezalogowany): tak mówią posiadacze konsol :D

  #51 31.12.2017 11:01

Help!
Jestem totalną amatorką, a właśnie ogarniam pierwszy film za pomocą tego programu: zmontowanie 10 krótkich filmików, kilku zdjęć z napisami, przejściami itd. Właściwości: rozdz. 1024x576; fps:25, freq: 22 kHz. Przed konwersją mam 2,89 MB.
Niestety po skonwertowaniu do mp4, od 3 minuty (5 filmik), obraz rozjeżdża się z dźwiękiem i tak jest do końca. W pliku źródłowym jest OK.
Myślałam, że może plik jest za duży, ale przy zmianie parametrów i pogorzseniu jakości jest to samo.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, gdzie popełniam błąd?

  #50 29.12.2017 18:48

@jmack (niezalogowany): Kilka lat temu ściągnąłem ten program. Nie potrafiłem jednak znaleźć opcji eksportu projektu do formatu mp4. To mnie zniechęciło, i przeszedłem na CyberLink PowerDirector. Myślę, że problem braku eksportu można obejść i mieć zapisany film np w formacie mp4. Ściągnij dobry program do nagrywania tego, co dzieje się na monitorze komputera. Ustaw w parametrach nagrywania dobrą jakość obrazu, np FullHD [1920-1080], dobrą jakość dźwięku [np. mp3, 320 kbs] i opcje zaznaczenia obszaru nagrywania, zaznacz okno z tworzonym projektem. Gdy skończysz tworzyć projekt w VSDC-Free-Video-Editor włącz nagrywanie, a następnie odtwarzanie swojego projektu. W ten sposób będziesz miał zapisane wideo, które stworzyłeś, mimo, że Twoja wersja VSDC-Free-Video-Edito nie konwertuje do żadnego formatu.

  #49 29.12.2017 18:33

@Marek335 (niezalogowany): Kilka lat temu ściągnąłem ten program. Nie potrafiłem jednak znaleźć opcji eksportu projektu do formatu mp4. To mnie zniechęciło, i przeszedłem na CyberLink PowerDirector. Nie miałem kłopotu z reklamami. Myślę, że ten problem możesz szybko rozwiązać. Reklamy pojawiają się, gdy komputer jest podłączony do internetu. Spróbuj w czasie pracy nad filmem odłączyć internet. Wtedy nie powinno być niechcianych reklam.

  #48 20.12.2017 17:05

Witam ponownie i dzięki (w końcu) za opublikowanie mojego poprzedniego komentarza. Jest już wersja 5.8.5.xxx
Po kilku aktualizacjach mój problem (opisany wcześniej) niestety nadal istnieje. Nie gnębię już producenta bo to nudne i nie odpowiadają. Stronę też słabo teraz aktualizują (

Używam VSDC jednak do swojej "produkcji" bo mi wystarcza i wprowadzają czasem fajne funkcje ale wolałem poprzednie lepsze (szybsze) działanie. Dawniej używałem poprzedniej wersji która była tylko pod Linuxa a obecnie pod różne systemy. OpenShot-a https://www.dobreprogramy.pl/VSDC-Free-Video-Editor,Program,Windows,39919.html lub https://www.openshot.org/przeważnie na Linuksie ale obecnie OpenShot pod windą jest problematyczny i mniej funkcjonalny niż dawniej a pod Linuksem już dalej nie sprawdzałem.
Shotcut też jest fajny, lekki i szybki ale mi pewne rzeczy łatwiej robi się w VSDC.

  #47 05.12.2017 11:19

Przypominam, że pojawiła się też chwilę temu wersja 64 bit. Zacząłem lubić ten program ale właśnie od momentu wydania wersji 64 bit coś się popsuło w programie przynajmniej dla mnie. Problem dotyczy teraz też wersji 32 bit. Zaimportowanie większego pliku (np. 2GB) powoduje dłuższe importowanie i cięcie a dawniej było momentalnie. Odpisali, że naprawią i już kolejna wersja nic nie poprawia. Muszę używać starszej wersji którą musiałem wydobyć z czeluści internetu. Problem można zobaczyć tu https://youtu.be/JPIh5Mu-ONs

  #46 05.12.2017 07:54

@Anonim (niezalogowany): Bzdura. Obejrzyj sobie na YT filmy w 30 i 60fps to zobaczysz różnice w płynności.

  #45 05.11.2017 13:59

@Anonim (niezalogowany): nic sie nie zmieniło jak chcesz eksportować to na dole okienka jest kontinue

  #44 05.08.2017 09:11

@I.R.E.K: Boże

  #43 05.08.2017 09:08

@fras: polecam lepszy komputer bo mi wszystko działa na luzie ;)

  #42 13.07.2017 17:36

@Anonim (niezalogowany): puk puk... nie czytasz ze zrozumieniem. było napisane o scenach, nie o ilości klatek na sekundę.

  #41 29.06.2017 13:23

@Anonim (niezalogowany): puk puk w czoło. 30 to slow-mo. Każdy film w 50-60fps wygląda sto razy lepiej.

fras   9 #40 06.06.2017 22:15

OSTRZEGAM! Szkoda czasu na ten program. Rozgryzłem co nieco, zrobiłem projekt z 50 scenami i okazało się, że przy eksporcie do pliku wynikowego ten program wiesza się. Ustaliłem, że zwiecha jest gdy przekroczę 25-30 scen. Po wpisaniu w Google: "crash vsdc" dowiedziałem się, że ten program jest zwyczajnie niestabilny.
Szkoda, że żaden z recenzentów i komentatorów nie wspomniał o tym. Możliwe, że deweloperzy naprawiająca jakieś bugi zrobli kolejne. Nieintuicyjny interfejs jest od biedy do przebolenia, ale padów tego programu nie przeskoczymy. To nawet nie jest kwestia konieczności robienia save. On po prostu wysypuje się gdy wsadzę więcej scen. Niech jakis zawowody recenzent z tego portalu uzupełni recenzję.

EDIT: a teraz jeszcze się okazało, że jest bug przy zapisywaniu/odczytywaniu pojedynczych scen. Sceny które zapisałem osobno "nie widzą" swoich materiałów źródłowych. Program twierdzi, że materiały uległy przemieszczeniu. Nie jest to prawdą. Brawo.

Autor edytował komentarz w dniu: 06.06.2017 22:34
  #39 29.05.2017 11:38

Całkiem fajny, Szkoda ,że nie ma PL.

  #38 18.04.2017 16:05

@jmack (niezalogowany): Konweruje. Wystarczy tylko kiedy wyskoczy ta ramka z zakupem pełnej wersji kliknąć o ile dobrze pamiętam continue na dole, potem wybrać lokalizację, a na koniec z górnego menu kliknąć czerwoną ikonkę eksport i zacznie zapisywać.

  #37 07.04.2017 19:30

uwaga, niby darmowa wersja, lecz nie konwertuję do żadnego formatu. Narobisz się a filmu nie zapiszesz.
Wyskakuje od razu by kupić licencję. Oszustwo i naciągactwo. Nie mam nic przeciw płatnym programom, lecz informacja niech będzie rzetelna. Właśnie z tego powodu nie kupię tego programu. Nie uczciwie postępują z ludźmi, to też do stronki dobreprogramy

  #36 29.01.2017 20:59

@Anonim (niezalogowany): http://net-load.com/giveaway-vsdc-video-editor-pro-v5-7-3-for-free/
jest za darmo z kodem.

  #35 20.01.2017 14:58

witam, dlaczego jest napisane ze jest darmowy jesli nie moge eksportowac pliku bo musze wykupic licencje?Czy cos sie zmienilo??

  #34 10.12.2016 12:37

@Anonim (niezalogowany): Zamknij się... Proszę cie, po prostu proszę... Grałeś kiedykolwiek w jakąkolwiek grę która miała 30fps i porównywałeś ją do gry w której występuję 60fps? Bez porównania, tak samo jest z filmami.

  #33 19.11.2016 15:10

@irek5 (niezalogowany): A po co Ci aż 50 fps ? Ludzkiemu oku wystarczy 25-30 fps.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.