VT Hash Check 1.60

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VT Hash Check to proste narzędzie przeznaczone do sprawdzania czy dany plik nie został oznaczony jako zainfekowany w serwisie VirusTotal.

Usługa VirusTotal pozwala użytkownikowi rozwiać wątpliwości w przypadku, w którym podejrzewa on, że wybrany plik zawierać może szkodliwe komponenty, a oprogramowanie zainstalowane na komputerze nie wykrywa w nim żadnego zagrożenia. VirusTotal analizuje wskazane pliki przy użyciu ponad 40 silników antywirusowych. Wśród oferowanych mechanizmów skanujących znaleźć można rozwiązania stosowane m.in. w takim oprogramowaniu jak Avast, AVG, BitDefender, ClamAV, Comodo, DrWeb, F-Secure, GData, Kaspersky, McAfee, NOD32, Norman, Panda, PCTools, Symantec, a także mniej popularnym.

VT Hash Check integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows generując sumy kontrolne (MD5 i SHA1) sprawdzanych plików. Następnie sumy kontrolne wysyłane są do usługi VirusTotal i porównywane z dostępną bazą skanowanych obiektów.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja prosi o wprowadzenie klucza API, który jest niezbędny do połączenia się z bazą serwisu Virus Total. Darmowy klucz, umożliwiający wywołanie na minutę 4-6 zapytań do serwera, można uzyskać rejestrując się na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!