Check Point wraz z Europolem ostrzegają przed ransomware

Check Point wraz z Europolem ostrzegają przed ransomware

21.01.2017 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Check Point Software Technologies, będąca światowym ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, wraz z Europolem opublikowała wspólny raport „Ransomware: Wszystko co musisz wiedzieć”, przedstawiający opis szybkiego rozwoju zagrożeń ransomware, od wczesnych wersji takich jak Cryptolocker, który wyłonił się w 2013 roku, do współczesnych wysokoprofilowanych ransomware jak Locky, CryptXXX, TorrentLocker, Jigsaw czy rodziny malware typu Cerber. Raport opisuje konkretne metody ataków, wykorzystywanych przez każdą z rodzin ransomware i wskazuje odpowiednie narzędzia pozwalające na rozszyfrowanie swoich zaatakowanych dokumentów.

Opublikowany 19 stycznia raport nt. ransomware, powstał w wyniku współpracy pomiędzy Check Pointem a Europolem, w ramach międzynarodowej koalicji „No More Ransom”, mającej na celu wspólną walkę przeciwko zagrożeniu jakim jest ransomware. Raport poza szczegółowymi profilami głównych rodzin malware, wskazuje również w jaki sposób organizacje oraz osoby fizyczne mogą chronić się przed atakami, a także daje jasne wskazówki jak reagować i odzyskać dane w wypadku dokonania ataku.

Nowy raport daje, zarówno firmom jak i osobom fizycznym, jasny i zwięzły przewodnik po szybko zmieniającym się świecie zagrożeń ransomware oraz w wskazuje w jaki sposób mogą uchronić się przed zagrożeniami. Bliższa współpraca pomiędzy firmami zajmującymi się bezpieczeństwem, a międzynarodowymi organami ścigania będzie miała kluczowe znaczenie w walce z ransomware i pomoże zredukować wpływ kampanii prowadzonych na dużą skalę. Stąd nasza ścisła współpraca z Europolem, mająca na celu szerzenie świadomości rosnącego zagrożenia – twierdzi Oded Gonda, wiceprezes ds. technologii i innowacji w firmie Check Point

Kilka dni wcześniej Check Point opublikował najnowsze dane dotyczące cyberprzestępczości, zgodnie z którymi Mołdawia, Białoruś i Litwa to trzy najbezpieczniejsze kraje w Europie, jeśli chodzi o cyberataki. Zaraz za ich plecami znalazła się Polska (uzyskując drugie miejsce w UE). Dane jednak wyraźnie wskazują, że w Polsce wciąż istnieje znaczne zagrożenie ransomware. Najpowszechniejszym typem malware w naszej rodzimej sieci jest Cryptowall, czyli trojan szyfrujący pliki w celu okupu.

Firma Check Point jest częścią rady doradczej ds. cyberprzestępczości i bezpieczeństwa internetowego przy Europolu oraz partnerem międzynarodowego projektu No More Ransom, którego członkami są organy ścigania z 22 europejskich krajów, Komisja Europejska oraz firmy specjalizujące się w cyberbezpieczeństwie. Na stronie No More Ransom użytkownicy mogą znaleźć szczegółowe informacje jak chronić się przed ransomware oraz szeroki zakres bezpłatnych narzędzi służących do odblokowania i odszyfrowania zaatakowanych urządzeń.

Raport Check Pointa i Europolu można ściągnąć pod tym linkiem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)