Vista SP1 x64 dostępna?

Strona główna Aktualności

O autorze

Pomimo iż udostępnienie pierwszego Service Packa dla Windows Vista spodziewane jest 18 marca, już teraz pojawiają się doniesienia, że zaczyna się on pojawiać na Windows Update. Na razie tylko w wersji 64-bitowej.

Wygląda na to, że Microsoft zdecydował się powoli udostępniać ukończoną już jakiś czas temu aktualizację dla swojego najnowszego klienckiego systemu operacyjnego. Tydzień temu udostępniono SP1 subskrybentom Technetu oraz MSDN. Teraz przychodzi kolej na użytkowników domowych. Fakt, że odbywa się to po cichu i powoli może mieć kilka przyczyn. Microsoft jest świadom, że Service Pack może sprawić problemy związane z kompatybilnością z istniejącym oprogramowaniem i w mniejszym stopniu z niedoróbkami w nim. Być może założono też, że użytkownicy wersji 64-bitowej są statystycznie bardziej zaawansowani i łatwiej poradzą sobie z ewentualnymi problemami. Dlatego zdecydowano się wypuścić ją najpierw. Ponieważ Service Packi są duże, powodują znaczące obciążenie serwerów i stopniowe ich wypuszczanie pozwala rozłożyć ich wykorzystanie.

64-bitowy Service Pack udostępniany przez WU figuruje jako aktualizacja opcjonalna. Użytkownicy muszą go zainstalować ręcznie, nawet jeśli mają włączone automatyczne instalowanie aktualizacji.

© dobreprogramy