Microsoft Edge na Linuksa: wersja beta jest już dostępna

Linux
Linux
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

05.05.2021 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Microsoft Edge jest już dostępna do pobrania w wersji beta na Linuksa. To kolejny krok przybliżający użytkowników tego systemu do finalnego, stabilnego wydania.

Dotychczas Edge na Linuksa był dostępny jedynie w wydaniu "Dev". Jego udostępnienie było długo wyczekiwane po tym, kiedy nowy Edge pojawił się w Windows 10 w styczniu 2020 roku. Finalnie pierwsze wydanie dla systemu Linux zostało udostępnione w październiku.

Teraz użytkownicy Linuksa zainteresowani Edge'em mogą już pobierać i testować wydanie beta. To bardziej dopracowana wersja, która jest dużo bliżej finalnego wydania stabilnego. Na stronach Microsoftu można pobrać plik DEB dla Debiana lub Ubuntu, bądź RPM dla Fedory czy openSUSE. Microsoft Edge jest na tym kanale aktualizowany raz na 6 tygodni.

"Nowy Edge" w przypadku Windowsa ma już ponad rok, ale określa się go takim mianem, by była jasność, że chodzi o odświeżoną wersję przeglądarki, która bazuje na Chromium, podobnie jak Google Chrome. Wcześniej Edge wykorzystywał autorski silnik EdgeHTML i nie zyskał wielu fanów. Nowsza wersja jest bardziej funkcjonalna i szybko zyskała swoje grono entuzjastów; przeglądarka ma więcej użytkowników niż choćby Firefox.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)