W Uncharted 4 zagrasz na PC? Sony obiecuje gry z PS4 w PS Now

Strona główna Aktualności

O autorze

Po co kupuje się konsole do gier? Wytrawni gracze powiedzą, że dla „ekskluzywów”, tytułów na wyłączność, w które na żadnej innej platformie nie zagramy. Szczególnie dotyczy to konsol Sony, które swoją ofertą naprawdę świetnych gier od lat wygrywają z Microsoftem. Najnowsza decyzja japońskiej firmy sprawia jednak, że sens kupowania PlayStation 4 zrobił się niezbyt jasny. Setki gier z PS4 stają się dostępne na PC.

Wszystko to oczywiście za sprawą usługi streamingowej PS Now, która raptem w zeszłym miesiącu została poważnie okrojona pod względem wspieranych platform. Nagle Sony porzuciło PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation TV, zaprzestało wsparcia dla telewizorów smart i odtwarzaczy Blu-ray. Paskudny ruch, szczególnie że wiele z tych ostatnich urządzeń było jeszcze na ostatnią gwiazdkę sprzedawane i reklamowane jako zgodne z PS Now. Sony uznało, że jedynie PS4 i pecety z Windows 10 mogą zapewnić należyte doświadczenie użytkownika.

Teraz na blogu PlayStation możemy przeczytać, że biblioteka gier streamowanych przez PS Now, w której obecnie mamy dziś 483 gry z PS3, zostanie rozszerzona o gry PS4. Niebawem ruszą pierwsze prywatne testy – niektórzy aktywni subskrybenci PS Now mogą niebawem dostać zaproszenia. Potem pewnie dostaniemy Uncharted 4 prosto z chmury Sony. Na pececie.

Nie żebyśmy uważali, że decyzja ta ma cokolwiek wspólnego z microsoftowym Xbox Game Pass, który został zapowiedziany kila tygodni temu. Około setki gier z Xboksa 360 i Xboksa One za dziesięć dolarów miesięcznie. Różnica taka, że tu streamingu nie ma, gry są pobierane i instalowane lokalnie. Teraz fani grania w modelu „netfliksowym” będą musieli wybierać – Halo czy Uncharted, Forza czy The Last of Us. Wybór jest prosty?

© dobreprogramy