Warframe

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Warframe to wysokiej jakości futurystyczna gra TPP, w której wraz z przyjaciółmi stawimy czoła galaktycznym przeciwnikom wykonując wspólnie różnorakie misje.

Za produkcję dzieła odpowiada zespół Digital Extremes, współtwórcy takich uznanych gier jak Unreal, Unreal Tournament, Pariah czy te z serii BioShock, a bezpośrednią dla niej inspiracją były prototypy Dark Sector, które ostatecznie odeszło wielce od pierwotnych planów.

Każdy z członków czteroosobowego oddziału wybiera dla siebie zbroję spośród pakietu wstępnie dostępnych charakteryzujących się różnymi umiejętnościami – każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a potem uzyskuje się dostęp i do kolejnych. W boju naturalnie zdobywa się doświadczenie, dzięki czemu z biegiem czasu odblokowują się kolejne zdolności. Możliwe jest również polepszenie postaci z użyciem konkretnych modyfikacji o różnych właściwościach.

Poza wykorzystywaniem broni palnej rodem z filmów science fiction pomachamy bronią białą, a podczas potyczek popiszemy się również umiejętnościami akrobatycznymi odbijając się przykładowo od ścian czy umiejętnie łącząc zabójcze ciosy. Wszelkie miejsca starć generowane są losowo z biblioteki dostępnych elementów. Klany mogą korzystać z podobnego systemu wydając zarobione w boju pieniądze na kolejne pomieszczenia (tudzież wyposażenie dla postaci w sklepie) albo decydując się na zainwestowanie prawdziwej kasy w przyśpieszającą wiele rzeczy platynę. Warto wspomnieć, iż na dobry początek każdy dostaje 50 sztuk tej cennej waluty.

Warframe to dynamiczna, energiczna i bardzo wciągająca pozycja. Oprócz ciągłej strzelaniny i nieustannego dążenia do zniewolenia wrogich jednostek, zetkniemy się w niej również z elementami taktyki i strategii. Dzięki bardzo dobrej oprawie audiowizualnej i wysokiej grywalności tytuł z pewnością dostarczy wiele godzin dobrej zabawy.

Uwaga!

  • W celu instalacji gry należy wpierw zarejestrować się na stronie projektu, a następnie pobrać z niej specjalny downloader, który przeprowadzi przez proces pobierania i instalacji gry.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Grafika, podstawowy gameplay, różnorodność (po wszelkich aktualizacjach)
Grind, pojawiające się tu i ówdzie błędy
ocena użytkownika
29.12.2014 14:26

Warframe ma ciekawą historię: pierwotny projekt dotyczył gry dla jednej osoby na konsole (wtedy) nowej generacji - Xboksa 360 i PS3. Producent obiecywał ciekawą przygodę w kosmosie zamieszkanym przez skłócone frakcje, dynamiczną akcję i świetną muzykę. Gra miała się nazywać Dark Sector. I Dark Sector został faktycznie opublikowany, jako przeciętna gra TPP z emo bohaterem wymuszonym przez wydawcę. Oryginalny projekt został jednak po latach odkopany i tak powstał Warframe.

Niestety w 2013 roku realia rynku wyglądały już nieco inaczej i na grę AAA dla pojedynczego gracza nie można było liczyć. Digital Extremes postanowili w związku z tym wypłynąć na fali free to play i stworzyć grę wieloosobową nastawioną na walkę zespołową. Darmowa gra oznacza często powolny grind w celu awansu postaci i nie inaczej jest tutaj. Mimo różnorodności klas (około 20) i specjalnych umiejętności oraz klasycznej formule TPP z elementami szybkiego poruszania się, Warframe oferował początkowo stosunkowo monotonną rozgrywkę. Zwiększona z czasem liczba aren poprawiła ten aspekt, ale grind pozostał.

Na szczęście na tym lista wad się kończy. Gra wygląda świetnie i ma wyjątkową estetykę. Tło rozgrywki, gdyby się nim zainteresować, jest stosunkowo ciekawe, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że to w zasadzie darmowe MMOTPS, które niczego poza pretekstem do strzelania (oni są źli!) nie potrzebuje. Kod sieciowy jest niezły, więc nieprzyjemności podczas grania online nie zdarzają się często. Na egzotycznych konfiguracjach sprzętowych mogą pojawić się problemy z grą, ale są one sukcesywnie naprawiane.

Jeśli więc nie masz nic przeciwko grindowaniu i chcesz intensywną i stosunkowo nietypową grę TPP online, to Warframe może ci się spodobać. W tej kategorii nie ma zbyt wielu alternatyw, a to co oferuje Warframe jest co najmniej poprawne.

Ciekawy system umiejętności, możliwość gry ze znajomymi, liczne bronie, niezła grafika
Co jakiś czas powtarzające się poziomy
ocena użytkownika
22.02.2014 14:11

Gra bardzo fajna, a że jest w fazie beta to nie ma co się dziwić, że są błędy. Jeden z nich to np. błąd z windami, że jeśli winda jedzie na dół, a nasza postać pod nią jest wypadamy poza mapę i tracimy życie. Większość błędów jakie zauważyłem grając z kolegą nie przeszkadza w rozgrywce lecz ją urozmaica i pozwala się pośmiać. Ogólnie jak na grę free to play i w fazie beta jest to ciekawa pozycja dla fanów szybkiej akcji :) Polecam