WhatsApp się zmieni. Nadchodzą m.in. animowane naklejki i ciemny motyw aplikacji na komputery

Strona główna Aktualności
WhatsApp dostanie kilka nowości, fot. materiały prasowe
WhatsApp dostanie kilka nowości, fot. materiały prasowe

O autorze

WhatsApp otrzyma niebawem nowe i ciekawe funkcje, które mogą znacząco wpłynąć na komfort korzystania z komunikatora. Twórcy zapowiedzieli, że do aplikacji trafi między innymi obsługa kodów QR w celu dodawania kontaktów czy animowane naklejki, które umilą rozmowy. To jednak nie wszystko.

O zaplanowanych zmianach można przeczytać we wpisie na oficjalnym blogu. Jak sie okazuje, WhatsApp w ciągu kilku najbliższych tygodni otrzyma 5 nowości i co ciekawe nie będzie wśród nich wyczekiwanej obsługi kilku urządzeń jednocześnie. Na tę zmianę przyjdzie więc jeszcze zaczekać.

W najbliższym czasie do WhatsAppa trafią nowe naklejki, obsługa kodów QR (które pozwolą łatwiej dodawać nowe kontakty), ciemny motyw w WhatsAppie Web oraz aplikacji na desktopy, ulepszenia w zakresie obsługi grupowych wideorozmów oraz opcja dzielenia się statusami w systemie KaiOS. W przypadku połączeń wideo chodzi przede wszystkim o możliwość powiększenia wideo wybranego rozmówcy w czasie konferencji.

Niestety, na tę chwilę nie są znane żadne daty. Twórcy sugerują jednak, by na bieżąco aktualizować WhatsAppa, bo opisywane nowości będą dostępne tylko w najnowszych wersjach aplikacji.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s