WinCDEmu WinCDEmu 4.1

Strona główna Windows Narzędzia Emulatory napędów CD/DVD/Blu-ray
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinCDEmu to open soure'owy emulator napędów CD/DVD/BD w systemie Windows, będący doskonałą alternatywą dla popularnego DAEMON Tools. Z jego pomocą stworzymy dowolną ilość wirtualnych napędów i zamontujemy w nich obrazy dysków, np. gier czy programów.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i w pełni integruje się z Eksploratorem Windows. Operacja utworzenia nowego wirtualnego napędu oraz zamontowania w nim wybranego obrazu dysku ogranicza się do podwójnego kliknięcia pliku ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD lub IMG oraz zdefiniowana kilku podstawowych opcji - m.in. litery napędu w systemie i typu dysku. Aby wyłączyć utworzony wcześniej napęd wystarczy ponownie kliknąć zamontowany w nim obraz.

WinCDEmu cechuje się niewielkimi rozmiarami i szybkością działania. Kierowany on jest do użytkowników, którzy chcieliby uzyskać dostęp do danych zawartych w obrazie dysku bez konieczności jego wypalania na płytę. Program dobrze radzi sobie z obsługą obraz płyt z grami, oprogramowaniem, filmami czy najzwyklejszymi danymi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki, szybki, łatwy w obsłudze, darmowy
brak
ocena użytkownika
07.01.2018 14:15 • Recenzja do wersji 4.1

Wspaniały program, właśnie szukałem czegoś bardzo lekkiego w zamian za daemon tools, co po prostu spełnia swoją rolę i nie ma wielu niepotrzebnych funkcji, ani żadnych subskrypcji pro. Kiedyś Daemon taki właśnie był, ale pakowanie funkcji na siłę i niepotrzebne rozwijanie produktu wpłynęło na znaczne pogorszenie jego jakości. Co do WinCDEmu nie mogę mu nic złego zarzucić, po prostu robi robotę i to bardzo szybko i wygodnie. Zdecydowanie polecam!

szybkość , nie muli systemu
brak startowania z windows
ocena użytkownika
01.12.2015 01:36 • Recenzja do wersji 4.1

Moja recenzja będzie krótka ponieważ ten mały program jest najlepszy według mnie i bije inne emulatory CD , wiem że każdy z was ma inne zdanie na jego temat ale czego chcieć więcej od zwykłego montowania obrazu? Miałem w systemie Deamon tools który mulił strasznie system i instalował śmieci co do WinCDEmu moje zdanie jest takie że każdy posiadający system windows powinien go mieć dlaczego? otóż szybkość działania montowanie z menu kontekstowego wybieramy nazwę napędu i ilość i instalujemy nasz obraz jedynie do czego można się przyczepić to to ze nie startuje razem z windowsem. Polecam