WinZip 22: czego można się spodziewać w 2017 roku po płatnym archiwizerze?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

WinZip 22, kolejna wersja prawdopodobnie najbardziej znanego na świecie archiwizera, została udostępniona przez jego producenta, firmę WinZip International. Rozwijając zmiany wprowadzone w wersji 21, wprowadza jak to określono, optymalizacje szybkości i wzrost bezpieczeństwa.

Co nowego w tej wersji 22? Producent twierdzi, że nowa wersja jest znacznie szybsza, a czas uruchomienia jest o 50% krótszy niż w wersji poprzedniej. Ułatwiono też przenoszenie plików, ulepszono integrację z Eksploratorem Windows i automatyzację operacji bez otwierania programu. Dodano też wreszcie obsługę formatu .tar, powszechnie używanego w systemach uniksowych i ułatwiono udostępnianie plików przez usługi chmurowe.

Fotografowie otrzymali narzędzia do kompresji zdjęć, pozwalające na szybką konwersję formatów plików (np. z dużych zdjęć PNG do skompresowanych stratnie JPG-ów). Można też usunąć informacje EXIF ze zdjęć przed ich dodaniem do archiwum.

Do innych ważnych funkcji należy możliwość usunięcia zabezpieczonych hasłem archiwów bez konieczności podania hasła. Edycja Enterprise oferuje zaś ciekawą funkcję dla firm – można uzyskać za pomocą hasła głównego dostęp do archiwów chronionych hasłem pracownika, który odszedł z firmy.

WinZip 22 dostępny jest w wersjach Standard, Pro oraz wspomnianym Enterprise (dla użytkowników korporacyjnych). Wersja Pro oferuje dodatkowe funkcje tworzenia kopii zapasowych, za wersję Standard zapłacimy ok. 170 zł. Wydanie trial znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Windowsa.

© dobreprogramy

Komentarze