reklama

Windows 10 po kryjomu zainstalował aplikację? To tylko dodatek do Zdjęć

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Microsoft ponownie popełnił błąd. Bez wyraźniej zgody użytkowników Windowsa 10, zainstalował w ich systemie aplikację Photos Add-on. Wywołało to falę krytyki w komentarzach w Windows Store. Tak naprawdę mogło obyć się bez kolejnych teorii mówiących, że to Microsoft, a nie użytkownik jest administratorem komputera z Windows 10 – wystarczyłby krótki opis wyjaśniający, czym jest Photos Add-on.

Jak informuje serwis ZDNet, użytkownicy Windowsa 10 zauważyli, że bez ich zgody, w systemie została zainstalowana nowa aplikacja – Photos Add-on. Nie instalowali oni jej, nawet nie zostali poinformowani, że została dodana do systemu. Wyglądało to jakby Microsoft sam zainstalował nową aplikację w systemie, a to przełożyło się na powrót opinii, że firma z Redmond może dowolnie zarządzać listą aplikacji w Windows 10, a użytkownik ma niewiele do powiedzenia.

Negatywny odbiór Photos Add-on wyraźnie widać po ocenie i komentarzach w Windows Store. Użytkownicy wystawili niskie oceny (średnia wynosi 2/5), a w komentarzach piszą, że aplikacja została zainstalowana „siłowo” przez Microsoft, bez wcześniejszej prośby o wyrażenie zgody. Czym więc jest tajemniczy dodatek? Okazuje się, że mamy do czynienia z rozszerzeniem do systemowej aplikacji Zdjęcia. Dodatek nazywa się Photos.DLC.Main.

Dodatek jest publicznym udostępnieniem funkcji, która została przedstawiona przez Microsoft w kwietniu 2016 roku. W sklepie Windows Store miały bowiem pojawić się rozszerzenia do aplikacji, które podniosą ich funkcjonalność i które będziemy mogli pobrać. Nowe DLC do aplikacji Zdjęcia jest częścią nowych zmian, które umożliwiają korzystanie z efektów 3D, filtrów czy stylów tekstów podczas tworzenia projektów wideo.

Mamy do czynienia z rozszerzeniem funkcjonalności aplikacji Zdjęcia, o której Microsoft wspominał przy okazji omawiania nowości w aktualizacji Fall Creators Update. Nie została więc zainstalowana nowa aplikacja bez zgody użytkowników. Wystarczyłoby dodać wyraźną informację, że Photos Add-on jest rozszerzeniem aplikacji Zdjęcia, które wprowadza wcześniej zapowiadaną funkcjonalność. Wówczas obyłoby się bez fali negatywnych komentarzy i kolejnych teorii.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama