Równo miesiąc od wydania ostatniej wersji testowej o numerze 10536 Microsoft przygotował kolejną aktualizację dla systemu Windows 10 Mobile. Niestety po raz kolejny nie obyło się bez problemów.

bEUCIShx

Osoby posiadające 10536 i chcące zaktualizować swój telefon do 10549 powinny powrócić do systemu w wersji 8.1. Już po wypuszczeniu najnowszej aktualizacji odkryto, że potrafi ona zawiesić telefon, który będzie wyświetlał jedynie czarny ekran. Trwają prace nad wyeliminowaniem tego błędu i umożliwieniem bezproblemowej aktualizacji także z wersji 10536. Osoby, które pobrały 10549 z poziomu 10536 przed jej wycofaniem powinny odczekać chwilę pomimo czarnego ekranu. W niektórych przypadkach może to rozwiązać problem.

Czy warto śpieszyć się z aktualizacją podpowie lista zmian opublikowana na blogu Windowsa, oto część z nich:

  • Ulepszenia Cortany, w tym dodanie obsługi nowych języków,
  • rozbudowano aplikację Wiadomości, poszerzono podgląd pola tekstowego podczas szybkiej odpowiedzi,
  • dodano nowych emoji, wraz z możliwością zmiany ich koloru skóry,
  • naprawiono problem z wykonywaniem zrzutów ekranu w niektórych aplikacjach społecznościowych,
  • powiększanie i pomniejszanie widoku w systemowych mapach powinno działać poprawnie,
  • odtwarzanie indywidualnych, przypisanych do kontaktów dzwonków powinno działać poprawnie,
  • przywrócono możliwość ustawienia samej wibracji dla alarmu,
  • naprawiono mechanizm blokowania rozmów oraz problem z działaniem aplikacji zapisanych na karcie SD,
  • odblokowano dodatkowe rzędu kafelków dla wszystkich urządzeń.
350144129717921729

Oczywiście wiele zmian dokonano pod maską systemu, ale te zapewne wyjdą na jaw dopiero z czasem. Nie wiadomo też czy wersji 10549 naprawiła znany z poprzedniczek błąd utraty stabilności po kilku dniach użytkowania telefonu. Opublikowano także listę znanych błędów, a wśród nich znajdziemy: możliwość zniknięcia niektórych aplikacji po instalacji 10549, czy też problem z powiadomieniami po restarcie telefonu. Część z nich zapewne również ujawni się dopiero z czasem, jak wspomniany na wstępie błąd z aktualizacją.

bEUCIShz

Z najnowszej wersji 10549 mogą skorzystać członkowie programu Insider, którzy zdecydowali się na korzystanie z programu Fast ring zapewniającego szybsze, ale prawdopodobnie też bardziej awaryjnych aktualizacje. O tym, jak się do niego zapisać i co jest potrzebne, aby pobrać testową wersję systemu wspominaliśmy przy okazji poprzednich aktualizacji. Należy pamiętać także o konieczności powrotu do Windows Phone 8.1, aż do momentu gdy Microsoft upora się z błędem. Odradza się instalowanie na swoim głównym urządzeniu, to wciąż wersja testowa systemu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (36)
bEUCISiv