Windows 10. Microsoft obiecuje aktualizację, która odciąży procesor

Strona główna Aktualności
Windows 10 dostanie ważną aktualizację
Windows 10 dostanie ważną aktualizację

O autorze

Microsoft potwierdził problemy z jedną z ostatnich aktualizacji Windows 10, po której wydajność niektórych sprzętów spadła. Prace nad poprawką już trwają, a po jej instalacji sprzęty znów mają przyspieszyć.

Problem, na który zwraca uwagę serwis Windows Latest dotyczy aktualizacji zbiorczej KB4512941 kierowanej do użytkowników Windows 10 z majową aktualizacją. Na stronie pomocy technicznej potwierdzono, że w niektórych przypadkach aktualizacja powoduje problemy z działaniem systemowej wyszukiwarki i nieuzasadnione, wysokie użycie procesora.

Co interesujące, obydwa problemy są ze sobą powiązane. Systemowa wyszukiwarka na pasku zadań w niektórych przypadkach nie zwraca wyników, a związany z nią proces SearchUI.exe nadmiernie obciąża procesor, skutkując odczuwalnym spowolnieniem działania systemu.

Microsoft deklaruje, że problem został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego rozwiązaniem. Łatka powinna się pojawić w połowie września. Można założyć, że zostanie udostępniona wraz z pakietem aktualizacji bezpieczeństwa, czyli już w najbliższy wtorek.

Użytkownicy Windows 10, którzy nie zainstalowali jeszcze majowej aktualizacji systemu, mogą skorzystać z naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jak można to zrobić na kilka sposobów.

© dobreprogramy
s