Windows Live Mail Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach Windows Live Software Suite pojawiła się druga beta programu Windows Live Mail, następcy Outlook Express i Windows Mail (Poczta systemu Windows). Jest to build 12.00.1365 i wnosi dużo zmian w stosunku do poprzedniej wersji.

Aby ułatwić przeglądanie kontaktów dodano widok listy. Dodano nowe opcje importu/eksportu kontaktów, m.in. w końcu pojawiła się obsługa formatu CSV. Inną długo oczekiwaną funkcją jest możliwość zmiany przycisków dostępnych na pasku narzędzi, można nimi było zarządzać przecież nawet w starych wersjach Outlook Express. Dodano funkcję Quick Views, która pozwala wyświetlać wiadomości z różnych miejsc, np. wiadomości ze wszystkich kont, posty ze wszystkich grup czy wszystkie oflagowane wiadomości. Niestety wbrew nazwie nie zawsze działa szybko. Dodano możliwość przełączania konta Windows Live ID oraz zmiany statusu w Messengerze z poziomu WLM.

Wprowadzono ciekawe zmiany w grupach dyskusyjnych. Dostępne są dla nich takie foldery jak Drafts, Sent items, Deleted items i Recovered items. Ponadto w przypadku grup o długich nazwach wyświetlana jest tylko końcówka nazwy. Usunięto błąd z wiadomościami utykającymi skrzynce nadawczej. Problem ten występował też w Windows Mail i niedawna poprawka dla niego została teraz zastosowana także dla Windows Live Mail. Po wielu latach nareszcie naprawiono cytowanie wiadomości w formacie quoted-printable. Znaczki cytowania są w końcu wstawiane. Szkoda, że nie ma planów aby wprowadzić tę poprawkę także w Outlook Express i Windows Mail. Nadal nie działa literka ż, gdyż Alt+Z jest mylone z Ctrl+Z.

Wraz z wersją Beta 2 Windows Live Mail stał się bardziej używalny. Osoby przywiązane do produktów Microsoftu powinny go mieć na uwadze, gdyż Outlook Express i Windows Mail nie będą już rozwijane, można się dla nich spodziewać jedynie poprawek bezpieczeństwa albo dotyczących poważnych błędów, jak np. utykanie wiadomości w Windows Mail.

© dobreprogramy
s