Windows Live Messenger Beta w tym tygodniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zamierza jeszcze w tym tygodniu uruchomić program beta komunikatora Windows Live Messenger będącego kolejnym etapem ewolucji MSN Messenger, o czym informowaliśmy w listopadzie. Tym razem korporacja zdecydowała się na przyjęcie taktyki znanej z usługi Gmail i zaprosiła do udziału w programie beta tylko pewną grupę testerów, którzy będą jednak mogli zapraszać pozostałych użytkowników. Poczynione zostały także kroki przeciwko piratom - jakkolwiek beta krąży w Internecie już od jakiegoś czasu, możliwość logowania została zastrzeżona jedynie dla zarejestrowanych w programie osób.

Wśród wielu nowości, od nowego mechanizmu udostępniania plików po nowy wygląd i uproszczony interfejs, szczególnie ciekawie prezentuje się funkcja umożliwiająca wykonywanie połączeń telefonicznych. Stało się to możliwe dzięki porozumieniu firm Microsoft i MCI. Poprzez powstałą w ten sposób usługę MCI Web Calling for Windows Live (na którą skladają się technologie Microsoftu, kluczowe elementy VoIP oraz infrastruktura MCI) możliwe będzie nawiązanie połączenia PC-telefon bezpośrednio z programu Messenger.

Na razie usługa połączeń będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, a w najbliższych tygodniach - w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Po rejestracji beta-testerzy otrzymają godzinę darmowych rozmów, a będzie gdzie dzwonić - połączenia będzie można wykonywać do prawie 230 krajów na całym świecie. Ostateczne ceny będą znane dopiero po premierze Windows Live Messenger w 2006 roku.

© dobreprogramy
s