Windows Seven już jest?

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis TG Daily informuje, że wczesna wersja następcy Windows Vista - Windows 7 (nazwa kodowa Blackcomb Vienna) jest już gotowa i została przesłana kluczowym partnerom firmy Microsoft do wstępnej weryfikacji. Jeśli wierzyć TG Daily partnerzy otrzymali wersję Milestone 1 (M1). Zanim jednak następca Visty zagości na sklepowych półkach trochę czasu jeszcze upłynie. Wersja RTM (release to manufacturing) ma zostać ukończona w drugiej połowie 2009 roku, można się więc spodziewać premiery w roku 2010.

Wg informacji, które podaje TG Daily w wersji M1 wprowadzono między innymi obsługę wielu kart graficznych (mogą wspólnie występować karty różnych producentów). Nowa wersja Media Center została od razu zintegrowana ale na razie wspiera jedynie "pecetowy bzyczek" :-) To oczywiście jedynie funkcjonalności, o których dowiedział się TG Daily. Wiadomo również, że poszerzono możliwości obsługi przez ekrany dotykowe, hitem ma być jednak MinWin - jądro nowego systemu, które ma ograniczyć wymagania sprzętowe.

Wersja M2 ma zostać ukończona na przełomie kwietnia i maja 2008, M3 w trzecim kwartale roku. Przybliżonych dat pojawienia się pierwszej bety jeszcze nie znamy choć przewiduje się, że ujrzy światło dzienne za ok. rok.

© dobreprogramy