r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Vista bezpieczniejszy od Linuksa, Mac OS X?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zajmujący w Microsoft stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za bezpieczeństwo produktów Jeff Jones opublikował na swoim blogu raport, w którym analizuje okres pierwszych 90 dni istnienia na rynku rozmaitych systemów operacyjnych - nie tylko Windows, ale m.in. także Linuksa czy Mac OS X. Badanie skupia się na ilości wykrytych i załatanych w tym okresie luk w zabezpieczeniach. Okazuje się, że według tego kryterium najlepiej wypada Windows Vista.

W systemie Windows Vista w ciągu pierwszych 90 dni zanotowano tylko 5 luk w zabezpieczeniach, z czego jedna oznaczona była jako krytyczna. Dla porównania Windows XP zanotował w analogicznym okresie 17 luk, w tym 8 krytycznych. Okazuje się jednak, że jeszcze gorzej na tym tle wypadają systemy konkurencyjne - w Mac OS X wykryto 20 problemów zabezpieczeń (8 krytycznych), ale po 90 dniach aż 17 pozostawało nierozwiązanych pomimo publicznie dostępnych informacji na ich temat. Najgorzej według raportu Microsoft prezentuje się Linux. W Ubuntu 6.06 w ciągu pierwszych 90 dni wykryto 71 luk w zabezpieczeniach, w tym 27 krytycznych. Po 90 dniach wciąż 29 pozostało niezałatanych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.