Windows XP Starter Edition w Ameryce Łacińskiej

Strona główna Aktualności

O autorze

Okrojona ale dużo tańsza wersja Windows XP Starter Edition przeznaczona do sprzedaży wraz z nowymi, tanimi komputerami znajdzie się w sprzedaży w krajach Ameryki Łacińskiej. Dostępna będzie początkowo w Meksyku i Argentynie, a następnie być może także w innych krajach tego regionu.

Windows XP w wersji Stater Edition to ograniczona funkcjonalnie wersja systemu Windows XP. Oprócz ograniczeń dotyczących maksymalnej rozdzielczości i liczby uruchomionych jednocześnie programów system jest "selektywnie kompatybilny" tj. nie pracuje pod kontrolą szybszych procesorów takich jak Intel Pentium 4 czy AMD Athlon ale wyłącznie ich tańszych odmian takich jak Intel Celeron czy AMD Duron.

Wersja Starter Edition jest przeznaczona dla ludzi, którzy chcieliby mieć dostęp do legalnego oprogramowania - powiedział Felipe Sanchez Romero dyrektor generalny meksykańskiego oddziału Microsoft. Koncern widzi tu wielki, potencjalny rynek zbytu ponieważ 83% Meksykanów nie posiada osobistego komputera.

Oprócz Meksyku i Argentyny, Windows XP Starter Edition jest dostępny (lub będzie w niedalekiej przyszłości) w Indonezji, Malezji, Tajlandii, Indiach, Rosji i Brazylii. Do tej pory nie podjęto pozytywnej decyzji na temat dystrybucji w Polsce tej wersji.

© dobreprogramy
s