Windows XP dla laptopów XO ukończony

Strona główna Aktualności

O autorze

Niebawem rozpoczną się testy laptopów XO opracowanych w ramach inicjatywy One Laptop per Child (OLPC), z zainstalowaną "odchudzoną" wersja systemu Windows XP.

Pierwsze egzemplarze laptopów XO pracujących pod kontrolą Windows XP trafią w ręce użytkowników zamieszkałych na terenie najuboższych krajów już za niespełna miesiąc. Microsoft od ponad roku pracował wspólnie z innymi firmami zaangażowanymi w projekt OLPC nad stworzeniem odpowiednich sterowników dla zmodyfikowanej z myślą o notebookach XO edycji systemu Windows XP. Obsługuje ona tryb czytnika ebook, WLAN, kamerę itp. Microsoft musiał uporać się z problemem, jakim była modyfikacja zarówno samego środowiska operacyjnego jak i BIOSu, tak aby mógł on być uruchamiany bezpośrednio z karty pamięci SD.

Wraz z systemem operacyjnym Windows XP do rąk użytkowników laptopa XO trafi także specjalnie przygotowana wersja pakietu biurowego Microsoft Office. Według zapowiedzi, system od momentu uruchomienia urządzenia załadować się ma w około 50 sekund.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu