reklama

Windows bez przeglądarki - Komisja Europejska bez euforii

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Komisja Europejska ustosunkowała się do informacji rozesłanej przez Microsoft do producentów sprzętu, w której korporacja ogłasza nową edycję Windows 7 "E" pozbawioną przeglądarki Internet Explorer.

Mogłoby się wydawać, że usunięcie Internet Explorera z Windows to sukces wieńczący odwieczne boje władz antymonopolowych całego świata. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Komisja Europejska oceniła takie działanie jako... "krok wstecz" na rynku detalicznym, choć jednocześnie przyznała, że rozwiązanie to wygląda lepiej na rynku nowych komputerów. Według Komisji, to właśnie razem z nowymi komputerami Windows kupuje 95% użytkowników i nie mając w ogóle IE będą oni mogli polegać na producentach sprzętu, którzy bezpłatnie otrzymają Internet Explorer i mogą do woli preinstalować zarówno tę, jak i inne przeglądarki według własnego uznania.

Dla pozostałych 5% użytkowników Komisja proponuje jednak pozostawienie przeglądarki w systemie i zapewnienie możliwości wyboru - choć na razie nie wiadomo jeszcze, jak taki wybór miałby wyglądać. Co ciekawe, z decyzji Microsoftu o usunięciu Internet Explorera nie jest zadowolona Opera. Z całą pewnością taki model nie zadziała - komentuje Hakon Wium Lie, CTO norweskiej firmy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama