Wirtualny IE6 wydany ponownie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W grudniu Microsoft udostępnił do bezpłatnego pobrania obraz maszyny wirtualnej, na której zainstalowana jest aktywowana kopia Windows XP Service Pack 2 wraz z Internet Explorer 6 oraz pakietem narzędzi przeznaczonych do testów kompatybilności witryn z nowym IE7. Wydanie to skierowane było dla deweloperów, którzy w ten sposób mogli testować witryny pod IE6 mając równocześnie zainstalowaną na produkcyjnym komputerze najnowszą wersję przeglądarki. System jest jednakże w wersji ewaluacyjnej, a co za tym idzie - wygasa 1 kwietnia 2007 roku.

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft zapewnia ciągłość pracy i wydaje kolejną odsłonę maszyny wirtualnej do pobrania, tym razem z systemem ważnym do 23 lipca. Aby skorzystać z takiego bezpłatnego Windows XP do testów, niekoniecznie tylko samej przeglądarki, należy posiadać Virtual PC w wersji 2004 lub 2007, który też jest dostępny za darmo. Obraz wirtualnego dysku można pobrać z witryny Microsoft Download. Jego użytkowanie nie wymaga dodatkowej licencji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza