Wysyłka HoloLens rozpoczęta, wydany został także emulator gogli #Build

Wysyłka HoloLens rozpoczęta, wydany został także emulator gogli #Build31.03.2016 14:10
Wysyłka HoloLens rozpoczęta, wydany został także emulator gogli #Build

Urządzeniem Microsoftu, które ostatnio cieszy się największym zainteresowaniem z pewnością jest HoloLens. Nie mogło więc go zabraknąć podczas konferencji Build 2016. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, właśnie rozpoczęła się wysyłka wersji deweloperskich. Wydany został również emulator gogli, umożliwiający testowanie aplikacji holograficzne na komputerze, bez konieczności posiadania HoloLens.

Gogle Microsoftu zostały pokazane w styczniu 2015 roku i już wtedy ich prezentacja, zakończona gromkimi brawami, wywoła u publiczności spore emocje. Programiści od początku byli zachęcani do tworzenia aplikacji.

350175062256805825

Na HoloLens można uruchomić prawie każdą aplikację uniwersalną przeznaczoną na Windows 10. Jednak, co zrozumiałe, Microsoftowi zależy przede wszystkim na aplikacjach wykorzystujących cały potencjał gogli.

Wczorajsza prezentacja była naprawdę efektowna. Pokazane zostało oprogramowanie Galaxy Explorer, które pozwala na przeglądanie trójwymiarowych ciał niebieskich oraz galaktyk w rozszerzonej rzeczywistości.

350175062257002433

Dowiedzieliśmy się również, że HoloLens będą między innymi wykorzystywane przez studentów medycyny w nauce anatomii. Dodatkowo programiści zyskają dostęp do aplikacji Destination: Mars. Dzięki niej będą zapoznają się z najnowszymi panoramami sferycznymi z Marsa.

Emulator HoloLens wykorzystuje oprogramowanie Hyper-V oraz współpracuje z Visual Studio. Natomiast dane, które zostałyby zebrane z wykorzystaniem wbudowanych czujników, symulowane są za pomocą klawiatury, myszki oraz kontrolera konsoli Xbox. Pozwoli to na sprawdzenie działania aplikacji w sposób zbliżony do tego jakbyśmy fizycznie posiadali urządzenie. Aplikacje nie muszą być w żaden sposób modyfikowane, aby móc uruchomić je w emulatorze. Nie rozpoznają nawet, że tak naprawdę nie korzystamy z gogli.

350175062257199041

Za dostęp do deweloperskiej edycji HoloLens musimy obecnie zapłacić 3000 dolarów. Pozostaje nam liczyć, że wersja konsumencka będzie tańsza. Jeśli jesteście zainteresowani emulatorem, to możecie go już pobrać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)