Tizen OS 3.0 wydany dla Gear S3. Co nowego przynosi?

Tizen OS 3.0 wydany dla Gear S3. Co nowego przynosi?21.11.2017 16:56
Tizen OS 3.0 wydany dla Gear S3. Co nowego przynosi?

Samsung wydał dużą aktualizację oprogramowania dla swojego smartwatcha Gear S3. Inteligentny zegarek południowokoreańskiego producenta otrzymał Tizen OS-a w wersji 3.0, który wprowadza usprawnienie w interfejsie i, jak podaje sam Samsung, sprawia, że Gear S3 jest bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek wcześniej.

Tizen OS jest systemem operacyjnym rozwijanym przez Samsunga. Obecnie stosowany jest przede wszystkich w urządzeniach wearables i smart TV tego producenta. Pojawiają się również próby spopularyzowania Tizena na smartfonach, a niektórzy twierdzą, że Samsung chce w ten sposób odciąć się od Google i Androida, mając kontrolę zarówno nad sprzętem, jak i oprogramowaniem. Oczywiście obecnie koreańska firma stawia na Androida, a smartfony z autorskim systemem operacyjnym kierowane są na rynki krajów rozwijających się.

350206889742854081

Pierwszą większą nowością wprowadzoną wraz z Tizen OS 3.0 dla Gear S3 są zmiany w funkcji mierzenia aktywności. Teraz zbieranie danych z ćwiczeń, a także informacji dotyczących organizmu, ma być bardziej intuicyjne. Samsung wspomina o dokładniejszym mierzeniu tętna, które przedstawiane jest w czasie rzeczywistym z bardziej szczegółowymi informacjami. Zmieniony został także interfejs pomiaru tętna – obecnie stał się atrakcyjniejszy i czytelniejszy.

Kolejna nowość również związana jest ze zdrowym trybem życia. Właściciele smartwatcha Samsunga mogą teraz efektywniej kontrolować wagę, a to za sprawą funkcji zarządzenia żywieniem. Łatwiej teraz sprawdzą podgląd spalonych kalorii, dzienny bilans i porównają go z wyznaczonym dziennym celem spożytych kalorii. Podczas ćwiczeń można podłączyć smartwatcha do telewizora. Pozwoli to na sterowanie wyświetlaną zawartością oraz na pogląd danych z Gear S3 (np. tętno).

350206889743050689

Tizen OS 3.0 dla Gear S3 to także możliwość tworzenia nowych kontaktów bezpośrednio na zegarku, które zostaną zsynchronizowane ze smartfonem. Użytkownicy mogą również tworzyć przypomnienia o wydarzeniach oraz zarządzać listą rzeczy do zrobienia.

Samsung szczyci się również zmianami wprowadzanymi w interfejsie. Jeszcze większy nacisk położono na obracany, metalowy pierścień, który służy do poruszania się po systemie. Wprowadzone usprawnienia pozwoliły również na płynniejszą pracę Tizen OS-a. Ulepszeń doczekały się m.in. widżety, które zostały zoptymalizowane do okrągłego wyświetlacza zegarka – teraz mają dostarczać więcej informacji.

350206889743247297

Nowości mają również na celu poprawę współpracy w „ekosystemie” Samsunga. Użytkownicy zegarka mogą teraz zarządzać z jego poziomu urządzeniami IoT Samsunga. Ponadto zegarek może być wykorzystany jako pilot do sterowania prezentacjami w PowerPoint czy goglami Samsung Gear VR.

Aktualizacja do Tizen OS 3.0 powinna być już dostępna dla wszystkich posiadaczy zegarka. W celu jej pobrania należy skorzystać z aplikacji Samsung Gear.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)