Tizen OS 3.0 wydany dla Gear S3. Co nowego przynosi?

Tizen OS 3.0 wydany dla Gear S3. Co nowego przynosi?

Tizen OS 3.0 wydany dla Gear S3. Co nowego przynosi?
21.11.2017 16:56

Samsung wydał dużą aktualizację oprogramowania dla swojego smartwatcha Gear S3. Inteligentny zegarek południowokoreańskiego producenta otrzymał Tizen OS-a w wersji 3.0, który wprowadza usprawnienie w interfejsie i, jak podaje sam Samsung, sprawia, że Gear S3 jest bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek wcześniej.

Tizen OS jest systemem operacyjnym rozwijanym przez Samsunga. Obecnie stosowany jest przede wszystkich w urządzeniach wearables i smart TV tego producenta. Pojawiają się również próby spopularyzowania Tizena na smartfonach, a niektórzy twierdzą, że Samsung chce w ten sposób odciąć się od Google i Androida, mając kontrolę zarówno nad sprzętem, jak i oprogramowaniem. Oczywiście obecnie koreańska firma stawia na Androida, a smartfony z autorskim systemem operacyjnym kierowane są na rynki krajów rozwijających się.

350206889742854081

Pierwszą większą nowością wprowadzoną wraz z Tizen OS 3.0 dla Gear S3 są zmiany w funkcji mierzenia aktywności. Teraz zbieranie danych z ćwiczeń, a także informacji dotyczących organizmu, ma być bardziej intuicyjne. Samsung wspomina o dokładniejszym mierzeniu tętna, które przedstawiane jest w czasie rzeczywistym z bardziej szczegółowymi informacjami. Zmieniony został także interfejs pomiaru tętna – obecnie stał się atrakcyjniejszy i czytelniejszy.

Kolejna nowość również związana jest ze zdrowym trybem życia. Właściciele smartwatcha Samsunga mogą teraz efektywniej kontrolować wagę, a to za sprawą funkcji zarządzenia żywieniem. Łatwiej teraz sprawdzą podgląd spalonych kalorii, dzienny bilans i porównają go z wyznaczonym dziennym celem spożytych kalorii. Podczas ćwiczeń można podłączyć smartwatcha do telewizora. Pozwoli to na sterowanie wyświetlaną zawartością oraz na pogląd danych z Gear S3 (np. tętno).

350206889743050689

Tizen OS 3.0 dla Gear S3 to także możliwość tworzenia nowych kontaktów bezpośrednio na zegarku, które zostaną zsynchronizowane ze smartfonem. Użytkownicy mogą również tworzyć przypomnienia o wydarzeniach oraz zarządzać listą rzeczy do zrobienia.

Samsung szczyci się również zmianami wprowadzanymi w interfejsie. Jeszcze większy nacisk położono na obracany, metalowy pierścień, który służy do poruszania się po systemie. Wprowadzone usprawnienia pozwoliły również na płynniejszą pracę Tizen OS-a. Ulepszeń doczekały się m.in. widżety, które zostały zoptymalizowane do okrągłego wyświetlacza zegarka – teraz mają dostarczać więcej informacji.

350206889743247297

Nowości mają również na celu poprawę współpracy w „ekosystemie” Samsunga. Użytkownicy zegarka mogą teraz zarządzać z jego poziomu urządzeniami IoT Samsunga. Ponadto zegarek może być wykorzystany jako pilot do sterowania prezentacjami w PowerPoint czy goglami Samsung Gear VR.

Aktualizacja do Tizen OS 3.0 powinna być już dostępna dla wszystkich posiadaczy zegarka. W celu jej pobrania należy skorzystać z aplikacji Samsung Gear.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)