Właściciel Gadu-Gadu zmienił nazwę

Strona główna Aktualności

O autorze

Spółka SMS-Express.com, właściciel największego w Polsce komunikatora internetowego, zmieniła nazwę na Gadu-Gadu. Skład zarządu spółki pozostaje bez zmian.

- Dotychczasowa nazwa spółki - SMS-Express.com - odwoływała się do programu, który był jedną z pierwszych oferowanych przez nas aplikacji, pozwalającą na wysyłanie wiadomości SMS prosto z komputera. Dzisiaj to już nazwa historyczna, a program dawno nie istnieje. Obecna oferta spółki to doskonale znany wszystkim komunikator Gadu-Gadu - powiedział Krzysztof Szalwa, prezes zarządu Gadu-Gadu Sp. z o.o. - Nazwanie spółki Gadu-Gadu jest naturalnym krokiem z uwagi na sztandarowy produkt firmy i jest częścią długofalowej strategii rozwoju - dodał Piotr Pokrzywa, członek zarządu Gadu-Gadu.

Spółka jest przykładem udanego boomu internetowego z początku 2000 roku. Wyrażenie "Gadu-Gadu" to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w przeglądarkach, jak również najczęściej poszukiwany program w polskiej sieci. Sam program jest bezpłatny, a spółka zarabia na emitowaniu reklam w komunikatorze. Zyski przynosi również usługa telefonii internetowej VoIP (Tele Gadu-Gadu).

Komunikator Gadu-Gadu powstał dokładnie 5 lat temu, w 2000 roku i w chwili obecnej posiada blisko 5 milionów unikalnych użytkowników.

© dobreprogramy
s