WordPerfect Office X4

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel, jeden z wiodących producentów aplikacji graficznych na rynku wydał dzisiaj nową wersję pakietu WordPerfect Office oznaczoną symbolem X4.

Pakiet biurowy WordPerfect Office jest alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do Microsoft Office. W edycji Standard zawiera on edytor tekstów WordPerfect, arkusz kalkulacyjny Quattro Pro, aplikację Presentations przeznaczoną do tworzenia prezentacji, klienta pocztowego Mail, program do analizy danych Visual Intelligence SE oraz narzędzie WordPerfect Lightning. Edycja Professional posiada dodatkowo bazę danych Paradox.

Najważniejszą nowością w WordPerfect Office X4 jest pełne wsparcie aplikacji dla formatu PDF, przez co użytkownik w łatwy sposób może importować, edytować i eksportować wspomniane dokumenty. Ponadto w czternastym wydaniu pakietu WordPerfect Office znacznie ulepszono kompatybilność z opracowanym przez Microsoft formatem OOXML oraz Open Document Format (ODF), a także 60 innymi formatami. Więcej informacji na temat zmian wprowadzonych w najnowszej wersji pakietu można przeczytać na oficjalnej stronie producenta.

WordPerfect Office X4 - tak jak poprzednie wersje - nie jest dostępny w polskiej wersji językowej i nic nie wskazuje aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Podstawowa edycja Student & Teacher kosztuje w USA 119,99 dolarów.

Wersja testowa pakietu dostępna jest do pobrania z naszego działu PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe

© dobreprogramy