Wszystkie sterowniki na jednym CD?

Strona główna Aktualności

O autorze

Czy próba zebrania prawie wszystkich dostępnych sterowników do Windows XP na jednej płycie CD może się powieść? Okazuje się, że tak!

Pod wpływem inspiracji płynącej z serwisu MSFN.org jeden z użytkowników tamtejszego forum postanowił, że przynajmniej spróbuje stworzyć uniwersalną płytę instalacyjną systemu Windows XP - to znaczy taką, która będzie zawierać wszystkie dostępne od daty premiery systemu sterowniki. Jaki mógłby być cel takiego arcytrudnego przedsięwzięcia? Odpowiedź jest prosta - nienadzorowana instalacja możliwa na każdym komputerze, oczywiście takim, który sprzętowo utrzyma Windows XP.

Wydawać by się mogło, że jest to niemożliwe, ale jak udowadnia autor projektu, pasja i determinacja zwycięża każdą trudność - jak dotąd powstało osiem paczek ze sterownikami. Są w nich drivery do chipsetów, procesorów, kart graficznych, dźwiękowych, sieciowych (także bezprzewodowych) oraz kontrolerów pamięci masowej. Ostatni zestaw, tzw DriverPacks Base zawiera dokumentację, a także umożliwa integrację całości na płycie instalacyjnej Windows XP poprzez gotowe pliki wsadowe. W komplecie jest nawet aplikacja UpdateChecker, która weryfikuje aktualność plików.

Choć do doskonałości (jeśli jest ona w ogóle na tym polu osiągalna) jeszcze pewnie sporo brakuje, projekt zasługuje na uznanie, a sam autor, jak dotąd radzi sobie bardzo dobrze. Wszystkie paczki ze sterownikami można pobrać ze strony DriverPacks.net

© dobreprogramy
s