r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wszystkie sterowniki na jednym CD?

Strona główna Aktualności

Czy próba zebrania prawie wszystkich dostępnych sterowników do Windows XP na jednej płycie CD może się powieść? Okazuje się, że tak!

Pod wpływem inspiracji płynącej z serwisu MSFN.org jeden z użytkowników tamtejszego forum postanowił, że przynajmniej spróbuje stworzyć uniwersalną płytę instalacyjną systemu Windows XP - to znaczy taką, która będzie zawierać wszystkie dostępne od daty premiery systemu sterowniki. Jaki mógłby być cel takiego arcytrudnego przedsięwzięcia? Odpowiedź jest prosta - nienadzorowana instalacja możliwa na każdym komputerze, oczywiście takim, który sprzętowo utrzyma Windows XP.

Wydawać by się mogło, że jest to niemożliwe, ale jak udowadnia autor projektu, pasja i determinacja zwycięża każdą trudność - jak dotąd powstało osiem paczek ze sterownikami. Są w nich drivery do chipsetów, procesorów, kart graficznych, dźwiękowych, sieciowych (także bezprzewodowych) oraz kontrolerów pamięci masowej. Ostatni zestaw, tzw DriverPacks Base zawiera dokumentację, a także umożliwa integrację całości na płycie instalacyjnej Windows XP poprzez gotowe pliki wsadowe. W komplecie jest nawet aplikacja UpdateChecker, która weryfikuje aktualność plików.

Choć do doskonałości (jeśli jest ona w ogóle na tym polu osiągalna) jeszcze pewnie sporo brakuje, projekt zasługuje na uznanie, a sam autor, jak dotąd radzi sobie bardzo dobrze. Wszystkie paczki ze sterownikami można pobrać ze strony DriverPacks.net

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.