TIDAL Masters dla audiofili. Streaming w jakości lepszej niż CD #CES2017

TIDAL Masters dla audiofili. Streaming w jakości lepszej niż CD #CES2017

TIDAL Masters dla audiofili. Streaming w jakości lepszej niż CD #CES2017
05.01.2017 21:29, aktualizacja: 05.01.2017 21:43

Audiofile w końcu mają powód, by skorzystać z usługi muzycznej. TIDAL wprowadził właśnie możliwość słuchania w jakości Masters, która ma być jeszcze lepsza niż dostępna wcześniej HiFi, odpowiadająca CD.

Zmiana dotyczy abonamenty HiFi, który w Polsce kosztuje 39,99 zł miesięcznie. Dotychczas pod nazwą HiFi kryła się muzyka w jakości CD, czyli 44,1 kHz / 16 bit, przesyłana w kontenerze FLAC. Jakość Masters zapewni kodek MQA (Master Quality Authenticated), opracowany przez Meridian Audio specjalnie z myślą o usługach z muzyką na żądanie, przesyłaną przez Internet w bardzo wysokiej jakości. Prawdopodobnie TIDAL będzie serwować muzykę w jakości 96 kHz / 24 bit.

Obraz

Muzyka w jakości master jest właśnie wprowadzana i nie w każdym kliencie usługi będzie można sprawdzić nową jakość. Trzeba poczekać na aktualizację. Na pierwszy ogień poszły aplikacje desktopowe dla Windowsa i macOS. By się upewnić, że wszystko działa jak należy, trzeba przejść do ustawień odtwarzania.

Obraz

Nie możemy też liczyć na to, że od razu cały katalog będzie dostępny w najwyższej możliwej jakości. Wiadomo jednak, że w Masters posłuchamy całego dorobku Warner Music Group, dostępnego na Tidalu. Wszystkie te albumy zostały zebrane w specjalnej grupie „Masters” w dziale z nowościami.

Obraz

Przy zakładaniu nowego konta można testować TIDAL w wersji HiFi przez 30 dni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)