reklama

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Programisty!

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Dziś 256, czyli 28 dzień roku. Liczba ta ma specjalne znaczenie w świecie komputerów, gdyż jest to liczba możliwych wartości, które można zapisać na jednym bajcie (w jego najpopularniejszej postaci) i jest bliska sercu osób mających styczność z systemem dwójkowym. Dlatego też tego dnia obchodzimy Dzień Programisty.

Tradycyjnie tego dnia programiści robią coś… niekonwencjonalnego :-). Użytkownicy zaś nie tylko tego dnia, ale przez cały rok powinni pamiętać, że dzięki tej grupie osób możliwe jest korzystanie z komputerów, przeglądanie stron, granie na konsolach, używanie smartfona, programowanie mikrofalówki, kontrola trakcji w samochodach, grawerowanie laserowe… Jednym słowem, gdzie się nie obejrzymy, tam programy komputerowe, dlatego też wszystkim programistom życzymy niekonwencjonalnego dnia i bezbłędnego kodu :-).

Pomysł na uhonorowanie wszystkich programistów świata zrodził się w Rosji. W 2002 roku Valentin Balt zbierał podpisy pod petycją do rosyjskiego rządu, który chciał przekonać do uznania 13 września (12 września w roku przestępnym) jako oficjalnego święta na cześć programistów. Dzień Programisty (День программи́ста) został ustanowiony w Rosji na mocy dekretu Dimitrija Miedwiediewa z 11 września 2009 roku. Poza Rosją jest nieoficjalnie obchodzony między innymi w Polsce, Kanadzie, Chinach, Australii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Indiach i Chorwacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić