reklama

Wyciąganie pieniędzy na szybko: nowy horror Alone in the Dark w produkcji

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Powoli powraca moda na gry będące interaktywnymi horrorami. Twórca marki Resident Evil promuje swoje The Evil Within, sama znana seria o zombiakach doczeka się wersji HD przeróbki pierwowzoru wydanej w 2002 roku, a Hideo Kojima od Metal Gear Solid wraz z reżyserem Guillermo del Toro obiecują zbudować klimat grozy w Silent Hills. Gdyby ktoś tęsknił za starymi dobrymi czasami to Atari dokłada do tego oto zapowiedź komputerowego Alone in the Dark: Illumination. Będzie to modny ostatnimi czasy restart.

Oczywiście dobrą pamięć mają ci, którym w głowach kołata się wspomnienie po już wskrzeszanym błądzeniu w ciemnościach. Do atmosfery z wydanej na przestrzeni lat 1992-94 teraz słabej graficznie, ale wciąż niezwykłej grywalnościowo oryginalnej trylogii, próbowano powrócić niemal dekadę później w Alone in the Dark: The New Nightmare. W 2008 roku wypuszczono do tego po prostu Alone in the Dark, prezentując grę, która miała oferować nie tylko strach, mrok i znaną postać Edwarda Carnby'ego w roli głównej, ale też między innymi niesamowite efekty graficzne. W sumie realistycznie zachowujący się ogień to jedyne, z czego bardziej kojarzony jest ten naprawdę średniej klasy produkt.

Premiera na PC jesienią, a wiele znaków wskazuje na to, że ponownie nie będzie to za dobra gra. Pomijając fakt, iż samo Atari ma dalej kryzys tożsamości i tak naprawdę z dawnej firmy z czasów świetności Infogrames nic nie zostało, przede wszystkim w żaden sposób nie promuje się jeszcze projektu. W sumie należy liczyć kwartał do debiutu, a pierwsze prezentacje dzieła dopiero pod koniec sierpnia na targach PAX Prime w Seattle. Inna kwestia to producent tytułu, którym jest tajemnicze Pure FPS. Twórcy nie mają nawet strony internetowej i nikt ich nie kojarzy. Wątpię, byśmy nagle otrzymali więc hit.

Co ciekawe, obok Alone in the Dark: Illumination zadebiutuje też restart innej strasznej gry sprzed lat, a mianowicie Haunted House. Oryginał pojawił się na rynku w 1982 roku na Atari 2600 i (jak łatwo się domyślać) więcej pozostawiał wyobraźni, niż oczom do interpretacji. W ostatnich latach był częścią szeregu wznowień gier Atari na różnorakie współczesne platformy, a w 2010 roku doczekał się kontynuacji. Nowy projekt to dzieło już bardziej kojarzonego Dreampainters Software, lecz czy ktoś go będzie wypatrywał? Trudno w obu przypadkach nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z wyciąganiem trupów z szafy, byle tylko szybko poprawić słabą kondycję finansową wydawcy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama