Wywiad: Microsoft o Viście - bez znieczulenia

Strona główna Aktualności

O autorze

Do kolejnej rozmowy w obecności kamery udało nam się przekonać dwóch pracowników polskiego oddziału Microsoft, Patryka Góralowskiego (Solution Sales Specialist Windows Client) i Dominika Sołtysika (Windows Client Trainer). Panowie zajmują się platformą kliencką i są idealnymi adresatami pytań dotyczących nowego systemu Windows Vista. Spotkaliśmy się w siedzibie polskiego oddziału korporacji w Warszawie, gdzie w wygodnym pokoju z Xboxami i lodówką z piwem ;-) udało się w wyjątkowo luźnej atmosferze poruszyć także kilka naprawdę delikatnych tematów...

Podczas spotkania nie oszczędzaliśmy rozmówców - pytania o przyspieszoną premierę, wysokie ceny, hipokrytyczne tłumaczenia konieczności implementacji DRM, piractwo i efekty początkowego okresu obecności na rynku nowego systemu to tylko jedne z wielu poruszonych tematów, które Microsoft z chęcią dyskretnie zamiótłby pod dywan ;-)

Spotkanie wydało nam się interesujące, mamy nadzieję że jego zapis spodoba się również i Wam - bez względu na opinię o firmie z Redmond i jej produktach, możliwość nie tyle przeczytania przemielonego przez dział PR wywiadu co obserwacji zachowania samych pracowników i ich reakcji na pytania których nie zadaje zwykła prasa, powinna pomóc wyrobić sobie własne zdanie na wiele kontrowersyjnych tematów. Zapis rozmowy trwa 1 godzinę 20 minut.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Patrykiem Góralowskim i Dominikiem Sołtysikiem z firmy Microsoft

© dobreprogramy