Xiaomi Mi 6 – jaki będzie? Zdecyduje społeczność w głosowaniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Czas przyznać to sobie otwarcie: Xiaomi zmienia tę branżę. We wtorek zaprezentowany został nie tylko najlepszy z Note'ów, ale także futurystyczny Xiaomi Mi MIX. Niewiele korporacji stać dziś na omówienie konceptu smartfonu rodem z następnej dekady, a następnie stwierdzenie, że będzie on w sprzedaży za tydzień.

Przedstawienie trwa. Każdy szanujący się producent musi dziś na każdym kroku deklarować wnikliwe słuchiwanie się w głos informacji zwrotnej od mniej lub bardziej usatysfakcjonowanych konsumentów. Nawet jeśli znacznie bardziej istotny jest dla niego głos inwestorów. Wygląda na to, że Xiaomi także w tej kwestii chce ustanowić nowe standardy: od decyzji użytkowników może zależeć końcowa specyfikacja kolejnego chińskiego flagowca, Xiaomi Mi 6.

Serwis Gimochina donosi, że do wybranych członków społeczności MIUI trafił interesujący kwestionariusz. Xiaomi otwarcie zapytuje w nim, jaki powinien być Xiaomi Mi 6. I nie chodzi tutaj o opisowe deklaracje spisane przez użytkowników na miarę własnych potrzeb i upodobań, ale konkretne parametry i specyfikację sprzętową.

Mogą oni wybrać nawet wielkość wyświetlacza: do wyboru przekątna o długości 5,2 lub 5,5 cala. Ponadto mogą oni wybrać pomiędzy trzema specyfikacjami:

  • Snapdragon 8xx, 20-megapikselowa kamera, 4GB RAM, 32GB pamięci, metalowa obudowa
  • Snapdragon 65x, podwójny obiektyw z optyczną stabilizacją, 4GB RAM, 64GB pamięci, zaokrąglona szklana obudowa
  • Snapdragon 65x, podwójny obiektyw bez optycznej stabilizacji, 6GB RAM, 64GB pamięci, metalowa obudowa

Nie są to zatem wzięte z powietrza życzeniowe specyfikacje, a konkretna propozycja. Nie ma ona być tylko symbolicznym gestem, a rzeczywistą weryfikacją tego, co dla użytkowników jest najważniejsze i jakim kosztem są w stanie to uzyskać. Nowego Xiaomi Mi 6 możemy spodziewać się pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

© dobreprogramy