Xpadder 5.3

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Xpadder to aplikacja, która umożliwia zarządzanie programami w systemie operacyjnym Windows przy pomocy gamepada zastępującego w tej roli mysz i klawiaturę. Oprócz niej do komputera można podłączyć arcade stick lub joystick. Współpracuje ona ponadto z matami tanecznymi, kierownicami, zestawami perkusyjnymi czy gitarami.

Podłączony i skonfigurowany w programie Xpadder gamepad posłuży nam zatem na przykład do przeglądania zasobów stron internetowych, obsługiwania aplikacji multimedialnych (filmów czy też plików muzycznych) i wykonywania wielu innych czynności.

Co ciekawe, Xpadder umożliwia podłączenie maksymalnie szesnastu kontrolerów w tym samym czasie – opcja ta przydaje się podczas grania w gry komputerowe w trybie wieloosobowym, ale nie tylko. Dzięki opisywanemu programowi, gamepad zadziała nawet w grach, których twórcy nie przewidzieli wsparcia innego kontrolera niż mysz i klawiatura.

Uwaga!

  1. Udostępniamy ostatnią, bezpłatną wersję programu Xpadder. Aplikacja wciąż jest rozwijana przez producenta, ale jej kolejne odsłony są płatne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Da się zamienić pada w myszkę
Możemy mieć problem ze znalezieniem swojej wersji pada
ocena użytkownika
19.06.2020 14:13 • Recenzja do wersji 5.3

Program, który w wersji bezpłatnej wymaga przestawienia zgodności systemowej. Niestety te kilka lat jest już odczuwalne. Mapowanie przycisków nie jest jakoś szczególnie upierdliwe, chociaż przyda się trochę ciszy i spokoju, żeby trafić we właściwe miejsce. Przy dobrze zapisanym układzie pad reaguje na polecenia również poza grami, może nam zastąpić przyciski myszy. Niestety sprawą kluczową jest tutaj odnalezienie właściwej wersji pada w kolekcji dostarczanej z programem. Przesuwanie przycisków na modelu nie mającym nic wspólnego z naszym sprzętem wprowadzi tylko bałagan, a nie wszystkie tanie pady będą na liście. Całkiem możliwe, że swój układ zbudujemy na najbliższym zbliżonym modelu. Dlatego przed rozpoczęciem mapowania warto staranie przyjrzeć się drobnym różnicom w rozłożeniu przycisków modeli.