YUMI 2.0.6.9

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

YUMI (Your Universal Multiboot Installer) to niewielkie narzędzie, służące do tworzenia bootowalnych nośników USB z systemami operacyjnymi, oprogramowaniem antywirusowym, narzędziami do diagnostyki komputera i klonowania partycji.

YUMI daje użytkownikowi możliwość umieszczenia na jednym nośniku USB (np. pendrive’ie, zewnętrznym dysku twardym itp.) lub karcie pamięci wielu programów i systemów operacyjnych w postaci obrazów ISO i archiwów RAR/ZIP.

Tak przygotowany nośnik z oprogramowaniem okazać się może niezastąpiony, kiedy chcielibyśmy przetestować jakąś dystrybucję Linuksa, a nie chcemy jej jeszcze instalować lub nie posiadamy w komputerze napędu CD/DVD. Co więcej, pozwoli on nam zdiagnozować problemy, uniemożliwiające uruchomienie systemu, wykryć awarię sprzętu lub usunąć z komputera wirusy, które np. powodują nieprawidłowe działanie środowiska operacyjnego. Przy jego użyciu łatwo przywrócimy także wykonaną wcześniej kopię zapasową partycji lub dysku. Możliwości przygotowanego przy użyciu YUMI nośnika samostartującego zależą tak naprawdę od oprogramowania, jakie na nim umieścimy.

Obsługa YUMI jest bardzo prosta – zarówno proces uruchamiania oprogramowania, jak również umieszczania go na dysku USB nie powinien nikomu przysporzyć problemów. Narzędzie wyposażone zostało w funkcję, pozwalającą na automatyczne pobieranie z Internetu wybranych programów i dystrybucji Linuksa. Na liście możliwych do pobrania z poziomu YUMI systemów i programów znajdziemy takie pozycje jak Debian, Fedora, Mint, OpenSUSE, Puppy Linux, Ubuntu, Archlinux, Damn Small Linux, Knoppix, PCLinuxOS oraz AVG Rescue CD, Avira AntiVir Rescue CD, Dr.Web Live CD, Kaspersky Rescue Disk, Panda SafeCD, GParted, Partition Magic i wiele, wiele innych. Narzędzie dobrze radzi sobie również z obsługą systemów operacyjnych Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niezwykle prosty, portable, duży wybór systemów i narzędzi, pobieranie lub dostęp bezpośrednio z programu, narzędzie usuwania niechcinych systemów
Raczej brak poza prywatnymi zachciankami rozbudowania i tak dużej bazy systemów; ma niewielkie problemy z Hireen Boot CD
ocena użytkownika
16.05.2013 17:34 • Recenzja do wersji 0.0.9.5

Mój faworyt, używam od jakiegoś czasu, jest bardzo intuicyjny w użyciu, po prostu wybieramy odpowiednią literkę naszego dysku usb, wybieramy z dość pokaźnej listy interesujący nas system (pozwala także tworzyć bootowalne pendrive z Windowsami), legalne systemy można pobrać bezpośrednio z poziomu aplikacji bądź przejść do strony www i pobrać ręcznie, następnie wskazujemy obraz iso i zaczyna się proces kopiowania i tworzenia menu programu. Na zakończeniu pyta nas czy chcemy dodać kolejny system itd. Polecam każdemu.