r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Z eBaya wykradziono dane, serwis poleca zmianę hasła

Strona główna AktualnościINTERNET

eBay zaleca swoim użytkownikom zmianę haseł. Największy serwis handlowy świata kilka godzin temu poinformował o włamaniu. Lada chwila użytkownicy eBaya powinno otrzymać e-maile z informacją o ataku i prośbą o zmianę hasła zarówno na eBayu, jak i na innych serwisach, gdzie to samo hasło mogło być wykorzystywane.

Według oświadczenia prasowego eBaya, włamywaczom udało się uzyskać dostęp do bazy danych, w której przechowywane są bardzo ważne dane — nazwiska, adresy zamieszkania i daty urodzenia użytkowników — wraz z zaszyfrowanymi hasłami. Przestępcom udało się także zdobyć dane małej liczby pracowników firmy i prawdopodobnie także dostać się do sieci firmowej. Jednocześnie firma uspokaja użytkowników, którzy powierzyli jej dane bilingowe — numery kart kredytowych i podobne informacje przechowywane są w osobnej bazie, do której włamywacze nie uzyskali dostępu. W chwili publikacji informacji o włamaniu nie było wiadomości o podejrzanych działaniach, będących bezpośrednim skutkiem włamania. Nie wiadomo dokładnie ile danych udało się wykraść. eBay poprosi o zmianę hasła wszystkich użytkowników, czyli 145 milionów osób.

Atak nie jest niestety sprawą ostatnich kilku godzin. Włamanie miało miejsce na przełomie lutego i marca tego roku i zostało wykryte dopiero dwa tygodnie temu. Jako że hasła, do których dostęp uzyskali włamywacze, były zaszyfrowane, prawdopodobnie nie musimy się obawiać, że plik z danymi logowania użytkowników eBaya znajdzie się w Sieci. Obawy budzi jednak fakt, że w ręce przestępców wpadły dane osobowe użytkowników serwisu, prawdopodobnie z różnych krajów.

r   e   k   l   a   m   a

eBay przeprosił za incydent i zaznaczył, że nie zamierza spekulować na temat tego, kto może być odpowiedzialny za atak. Sprawców poszukują już odpowiednie służby i specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.