r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ZUS PUE będzie bardziej mobilny, pożegnamy papierowe „zwolnienia lekarskie”

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Platforma Usług Elektronicznych ZUS-u powstała, by ułatwić ubezpieczonym kontakt z zakładem i umożliwić uzyskanie danych na temat składek o dowolnej porze. Portal pod adresem pue.zus.pl może już pochwalić się liczbą kont przekraczającą 1,3 miliona, a także ambitnymi planami na przyszłość. Niebawem będzie dostępna aplikacja mobilna.

Platforma, choć dla wielu nieintuicyjna, ma szerokie możliwości – od sprawdzenia stanu składek, przez przypisanie członków rodziny do swojego ubezpieczenia po składanie różnego typu wniosków, upoważnień i zaświadczeń, które zostaną wypełnione automatycznie na podstawie dostępnych danych. Znalazł się tam także kalkulator emerytalny, który obliczy wysokość przyszłej emerytury. Aby aktywować konto należy udać się do lokalnego oddziału ZUS i potwierdzić swoją tożsamość, można też zalogować się za pomocą profilu zaufanego ePUAP i od razu uzyskać dostęp do swoich danych.

W planach dotyczących rozbudowy platformy przewija się możliwość korzystania z niej na urządzeniach mobilnych. Obecna strona nie jest szczególnie wygodna nawet na komputerze, a na ekranach dotykowych korzystanie z niej jest bardzo trudne. Marta Juśko z Departamentu Obsługi Klientów w Centrali ZUS zapowiedziała, że strona zostanie przygotowana do pracy na urządzeniach mobilnych.

r   e   k   l   a   m   a

Na razie nie wiadomo, czy PUE ZUS będzie miał stronę mobilną czy własną aplikację, niemniej jednak roztaczane są ciekawe perspektywy. Będzie można na przykład dostać elektroniczne „zwolnienie” (e-ZLA), wystawione na urządzeniu mobilnym podczas wizyty u lekarza lub wizyty domowej. Papierowe druki ZLA będą funkcjonować do końca 2017 roku, elektroniczne ruszą w styczniu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.